Tarrant 50 attı, Mamak 15'ten geri döndü - BasketFaul.com

Tarrant 50 attı, Mamak 15'ten geri döndü

14-12-19 16:19

İSTATİSTİK:

TBL 11. haftasında Lokman Hekim Fethiye Belediyespor'u konuk eden Mamak Belediyesi, 15 sayılık farkta geri dönerek üçüncü çeyrek sonu öne geçtiği karşılaşmadan 99-91 galibiyetle ayrıldı. Mamak bu sonuçla üç maçlık mağlubiyet serisini bitirirken, Fethiye ise ligdeki üçüncü mağlubiyetini aldı. Karşılaşmada galibiyetin mimarlarından Ricky Tarrant 50 sayılık performansıyla (12/18 iki sayı, 3/7 üç sayı) 55 sayılık TBL sayı rekoruna çok yaklaştı.

6-0 ile karşılaşmaya başlayan Fethiye, ilk dakikalardan üstünlüğü eline aldı. Bu dakikalarda daha çok Rİcky Tarrant'ın bire-birlerine kalan Mamak farkı eritmekte zorlandı. Dıştan içe paslarda iyi bir ritm yakalayan Fethiye, 04:12 dakika kala farkı çift hanelere çıkardı (23-13).  Son bölümde hücumunu iyileştiren Mamak, kaydettiği arka arkaya sayılarla farkı tek hanelere çekti. İlk çeyrek Fethiye'nin 33-27 üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyreğe yayın gerisinden yüzdeli başlayan Fethiye, farkı tekrar çift hanelere çıkardı. İlk 3 dakika da sadece 3 bulan Mamak karşısında 12 sayı kaydeden Fethiye, maçın hakimiyetini de eline almaya başladı. İkinci çeyreğin ilk 5 dakikasını yabancısız oynayan Fethiye, rakibinin savunma ve hücumda toparlanmaya başlamasının ardından yabancılarını tekrar oyuna aldı. İkinci çeyrek 55-44 Fethiye'nin üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyrekte de hem savunma hem hücumda iyi oyununu sürdüren Mamak yakaladığı seriyle farkı 3'e çekti (53-56). Bu dakikalardan itibaren mücadele ve heyecan karşılaşmada daha da yükseldi. Pota altında yaptığı ikili sıkıştırmayla sayı bulmakta zorlanan Fethiye dış şutlara yöneldi. Arka arkaya bulduğu isabetlerle üstünlüğü eline alan Fethiye, rakibine molayı aldırdı (67-61). Moladan 8-0 seriyle dönen Mamak farkı eriterek 31 saniye kala öne geçti. Üçüncü çeyreği 71-69 Mamak önde tamamladı. 

Son bölümde sahada yüksek dış şut yüzdesiyle oynayan Ricky Tarrant, Mamak'ı tek başına liderlik koltuğunda tutmaya devam etti. Etkili savunma karşısında arka arkaya top kayıpları yapan Fethiye, cevap vermekte zorlandı. Kalan dakikalarda çekişmeli geçen maçta üstünlüğü bırakmayan Mamak Belediyesi karşılaşmadan 99-91 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar...
Mamak Belediyesi: Ricky Tarrant 50 sayı, Efekan Coşar 21 sayı

 

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor: Erick Neal 25 sayı-11 ribaund-7 asist, Mert Gizir 17 sayı
 
 

Yorumlar Okunma: 1353