TOFAŞ, Ormanspor'a boyalı alanda fark attı - BasketFaul.com

TOFAŞ, Ormanspor'a boyalı alanda fark attı

14-12-19 15:09

İSTATİSTİK:

TOFAŞ özellikle boyalı alanda sağladığı üstünlükle Ormanspor'u Ankara'da 94-76 mağlup etti. Son periyodda Berk Uğurlu ayak bileğinden sakatlandı.

Maça iki takım da karşılıklı basketlerle başladı. Ormanspor Kikanovic ile etkili olurken, Tofaş Devin Williams’ın hücum ribaundları ile sayılar buldu. Tofaş çeyreğin sonuna doğru Mejia’nın da skora katkı vermesi ile ilk çeyreği 22-21 önde kapattı.

İkinci çeyrekte Tofaş çembere penetre silahını iyi kullandı ve iç-dış dengesini iyi oturttu. Ormanspor Kikanovic’in yanı sıra Dorukhan’dan 9 sayı bulsa da oyun üstünlüğünü ele geçiremedi. Tofaş ilk yarı boyunca 10 oyuncuya süre verdi ve tüm oyunculardan skor katkısı almayı başardı. Mejia’nin çeyreğin sonunda bulduğu turnike ile Tofaş devreye 46-37 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte Ormanspor etkili olan taraftı. Chris Warren’ın oyuna ağırlığını koymasıyla Ormanspor farkı 4 sayıya kadar düşürdü. Kikanovic de Ormanspor adına etkili olmaya devam etti. Tofaş ise Devin Williams’ın 4 faule ulaştığı çeyrekte Mejia önderliğinde skorda üstünlüğü elinde tuttu. Muhsin’in ribaundlarda etkili olmasının yanı sıra üç guard ile oynanan dönemi iyi geçen Tofaş çeyreği 70-63 önde kapattı. 

Son çeyreğe Tofaş Berk Uğurlu ile etkili başladı. Ormanspor Warren ile oyunun içinde kalmaya çalışsa da üst üste yapılan başarısız hücumlar ile Tofaş rahatladı. DJ White ve Barış Ermiş’in üçlükleri ile Tofaş farkı 15 sayıya kadar çıkardı ve maçı da 94-76 kazandı.

TOFAŞ boyalı alan sayılarında 52-32, ikinci şans sayılarında 14-2, bench sayılarında 41-9, ribaundlarda 42-24 üstünlük sağladı.

Öne çıkanlar...
Ormanspor: Elmedin Kikanovic 22 sayı, 4 ribaund, Cevher Özer 12 sayı, 6 ribaund, 3 asist, Chris Warren 17 sayı, 2 ribaund, 2 asist
TOFAŞ: Berk Uğurlu 13 sayı, 1 ribaund, 2 asist, Sammy Mejia 20 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Barış Ermiş 17 sayı, 2 ribaund, 3 asist
 

Yorumlar Okunma: 787