Okben Ulubay: Sırp oyuncular Türkler'den daha savaşçı - BasketFaul.com

Okben Ulubay: Sırp oyuncular Türkler'den daha savaşçı

13-12-19 16:00
Kızılyıldız maçında FMP fornasıyla 19 sayı, 5 ribaund, 4 asist üreyerek dikkat çeken Okben Ulubay,Sırp basınına konuuştu.

“Kızılyıldız’a karşı oynadığımız maç için özel bir motivasyonumuz vardı. Sırbistan’ın en iyi takımlarından birine karşı oynadık. Maçı kazanmak için çok istekliydik, gerçekten iyi bir maç oynadık ve sahada bütün gücümüzle savaştık. FMP’nin neler yapabileceğini gösterebildiğimiz için takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Şu an oynadığım basketboldan memnunum ama kesinlikle daha iyisini yapabilirim. Çok iyi bir antrenör ve takım arkadaşlarına sahip olduğumdan bu benim için biraz daha kolay. Onlar sayesinde sahada kendimi daha rahat hissediyorum ve oynadığım basketbolun tadını çıkarıyorum.” şeklinde konuştu.


Takımından da genel olarak bahseden Okben, “Takım arkadaşlarımla yaşıtız. Bu bana çok yardımcı oldu. Birlikte geziyoruz, yemeğe gidiyoruz ve aynı konular hakkında konuşabiliyoruz. Aleksa Radanov ve Stefan Djordjević bana çok yardımcı oldu. Bu genç ve güçlü kadroya sahip olmak bizim için çok önemli. Günden güne kendimizi geliştiriyoruz, oyun seviyemizi iyi tutmak ve doğru yönde ilerlemek için çok çalışıyoruz. Önümüzde uzun bir sezon var ve çalışmaya devam etmemiz gerekiyor. Antrenörümüz Vladimir Jovanovic bize çok yardımcı oluyor. Kendisi çok iyi bir antrenör ve öğretmen. Bana çok iyi davranıyor. Maçların detayları hakkında sürekli konuşuyoruz. Hedefimiz sezon sonuna kadar kazanabildiğimiz kadar maç kazanıp, play-offlara kalmak. Tabii ki bütün takımlar bunun için uğraşıyor. Playofflara kalmamız gerekiyor ama üzerimizde baskı hissetmiyoruz. En iyi sonucu almak için çalışıyoruz.” dedi.

Oyununu geliştirmek için Sırp basketbolundan olumlu şeyler öğreneceğini belirten kanat oyuncusu şunları söyledi: “Türk ve Sırp basketbolu arasında çok fark var. Benim en çok dikkatimi çeken ise Sırp oyuncuların sahada çok fazla savaşmaları. Bunu kendi oyunuma katmak istiyorum.”(Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2813