Daçka'da seyirci sayısı her gün artıyor - BasketFaul.com

Daçka'da seyirci sayısı her gün artıyor

13-12-19 12:01
Bu sezon basketbolumuzda seyirci artışından söz edebilmek çok mümkün değil. Yine de doluluk oranı yüksek salonlarımız yok değil. Şimdi onlara Darüşşafaka Tekfen'in maçlarını oynadığı Volkswagen Arena ve Ayhan Şahenk de eklendi.

Seyirci artışında mutlaka sportif etkenleri rolü vardır ama Darüşşafaka'nın geçmişte Euroleague'de oynadığı, ligde daha iyi dereceler yaptığı hatırlanırsa, bu sezonki seyirci artışının daha çok organizasyon başarısı olduğu noktasına geliyoruz.

Geçen sezon ligde 600-700 seyirciyi zor bulan Darüşşafaka bu sezon TOFAŞ maçını 1700, Beşiktaş maçını 2200 seyirciye oynadı. Eurocup'taki Brescia maçında ise 2400 kişi vardı. 

Brescia maçında tribünlerin oyuna katılımını ölçmek için kullanılan desibelmetrede hedeflenen rakama (100) ulaşıldı. Yöneticiler zaman zaman yeni ölçümlerle heyecanı daha yukarılara çıkarmayı planlıyor.

Darüşşafaka Tekfen'deki seyirci artışı konusunda genel menajer Ahmet Eran'ın görüşlerini aldık. Eran şunları söyledi:

"Bilet organizasyonu ve kombine satışı konusunda çok ciddi çalışmalar yapıldı, çevredeki okullarla yaptığımız organizasyonlar salonumuza yeni seyirciler kattı. Ayrıca TOP 16 için yaptığımız mücadelenin ilgi uyandırdığını ve isim vermeyeyim ama bazı oyuncularımızın özel müşteri kitlesi oluşturduğunu düşünüyorum. Eurocup'ta şampiyon olduğumuz sezon final maçı dışında bu kadar kalabalığı bir araya getirememiştik. Sezon başından bu yana seyirci sayımızda ciddi artış oldu ve elbette takımın başarısına da bağlı olarak bu sayının artarak devam edeceğini umuyoruz. Volkswagen Arena'da oynadığımız maçlarda çevredeki alışveriş ve etkinlik alanları da basketbolseverlerin salona gelmesi için ek bir faktör." 

Yorumlar Okunma: 1991