Gören: İyi yoldayız - BasketFaul.com

Gören: İyi yoldayız

12-12-19 12:42
Türk Telekom Koçu Burak Gören'den sezonun üçte birine geldiğimiz şu günlerde yaşanan süreç ile ilgili değerlendirmesini aldık. Gören ligde bir-iki galibiyet daha fazla alabileceklerini, Avrupa'da zor bir grupta liderlik için mücadele verdiklerini belirtip, "Kaybettiğimiz maçlar da dahil kötü oynamadık. Hedeflerimizde sapma yok, iyi yolda olduğumuzu görüyoruz. Milli Takıma girebilecek oyuncularımızın gösterdiği gelişimi de keyifle izliyoruz." dedi.

Gören'den pasajlar...

* Çok geç kurulduk ve riskli bir kadro kurduk. Egemen, Enes Berkay, Fall, Polat, Şafak bir önceki sezon az oynamış oyunculardı. Hunter ilk Avrupa deneyimi yaşıyor. Bu nedenle sezonun başlarında bazı problemler bekliyorduk.
* Önceki yıllardaki Telekom değiliz. Geçen senenin yarısı kadar para harcadık, ama Telekom'un ismi tabii çok büyük, bu da beklentileri yükseltiyor,,
* Ligde 1-2 galibiyet daha fazla alabilirdik, Şampiyonlar Ligi'nde ise en zor grupta 8 maçın 6'sını kazandık.Basketbol olarak da yenildiğimiz maçlarda da kötü oynamadık.
* Ormanspor maçına Cuma sabah 9'da geldik, o yorgunlukla ertesi gün maça çıktık.
* Büyükçekmece mağlubiyetini ise basketbolla anlatmak mümkün değil. Son 2 dakikaya 13, son dakikaya 10 sayı önde girdik. Maçı kaybetmemiz için bir çok beklenmedik olay gerekiyordu, hepsi oldu. Elden verdiğimiz topları tribüne atsak bile kaybetmezdik. Sportmenlikdışı faul, faul hakkını dolduranlar, sakatlananlar... Hepsi son dakikanın içinde oldu.
* Değişkenliklerle dolu bir sezonda ligde istediğimiz yerde olmasak da ne yaptığını bilen, yolunda ilerleyen bir takım olduğumuzu biliyoruz. Ligde de önümüzde bizi play off bandına sokabilecek, kazanma ihtimalimiz fazla maçlar var. Çok kısa sürede bir-iki galibiyetle play-off bandına yaklaşabiliriz.
* Ligdeki beklenmedik yenilgiler bir algı yaratmış da olsa iki kulvarda mücadele veren,18 maçın 10'unu kazanmış bir takımdan söz ediyoruz.
* Bir yandan da oyuncuların gelişimlerini görmenin keyfini yaşıyoruz. Metin ve Muhammed A Milli Takım seviyesindeki oyuncularımız. Metin portföyüne yeni şeyler katıyor, ribuand, penetre, sertlik konusunda mesafe kat ediyor. Muhammed oyunun iki tarafını iyi oynuyor ve bana göre milli takımı zorlayabilecek bir noktada. Egemen de son haftalarda ciddi gelişim gösterdi.
* Sonuç olarak iyi yolda ve çıkış içinde olduğumuzu görüyor ve zamanın lehimize çalışmaya devam edeceğini düşünüyoruz.

 

Yorumlar Okunma: 1493