Teksüt Bandırma, Jarusalem'e mağlup - BasketFaul.com

Teksüt Bandırma, Jarusalem'e mağlup

10-12-19 20:26

İSTATİSTİK:

FIBA Şampiyonlar Ligi 8. haftasında Hapoel Jarusalem'a konuk olan temsilcimiz karşılaşmadan 83-72 mağlubiyetle ayrıldı ve  beşinci yenilgisini aldı.

Karşılaşmaya baskılı başlayan temsilcimiz Teksüt Bandırma, hem içeriden hem dışarıdan skor üreterek öne geçti. İstediği oyunu rakibi karşısında ortaya koymakta zorlanan Jarusalem, skor üretmekte zorlandı. Ancak çeyreğin ikinci bölümünde daha iyi oynayan Jerusalem, içeri kolay katederek ard arda sayıları kaydetti ve son bölümde öne geçti. Kalan dakikalarda da üstünlüğü koruyan ev sahibi ekip çeyreği 21-17 önde tamamladı. 

İkinci çeyreğe genç oyuncularla iyi başlangıç yapan Teksüt Bandırma 06:49 dakika kala öne geçti (24-23). Bu dakikalarda Jarusalem zorlama dış atışlarla ayakta kalmaya çalıştı. Teksüt Bandırma ribaundlarda da rakibi karşısında üstünlüğü eline alsa da rakibinin geri dönüşünü engelleyemedi.İkinci çeyrek 43-37 Jerusalem üstünlüğüyle geçildi.

Arka arkaya üçlüklerle üçüncü çeyreğe iyi başlayan Jarusalem farkı çift hanelere çıkardı (49-39). Savunmayı bu dakikalarda yukarı çeken Teksüt Bandırma, içeriden skor buldu ve farkı 2'ye kadar çekti (51-53). Temsilcimiz çeyreği  60-56 geride kapattı.

Son çeyreğe kötü başlayan temsilcimiz, basit top kayıplarıyla farkın açılmasına neden oldu. Jarusalem, üstünlüğü elinde tutarak karşılaşmadan 83-72 galibiyetle ayrıldı.
 
Teksüt Bandırma'da öne çıkanlar: Tyler Kalinoski 14 sayı-8 ribaund-7 asist, Emanuel Terry 14 sayı-10 ribaund 

 

Yorumlar Okunma: 1192