Anadolu Efes bildiğiniz gibi... (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

Anadolu Efes bildiğiniz gibi... (Can Tüysüz)

06-12-19 22:52

İSTATİSTİK:

Euroleague'in 12. haftasında Anadolu Efes deplasmanda Baskonia ile karşılaştı. Maçın başından sonuna kadar kontrolü elinde tutan Efes skorla onuncu galibiyetini aldı ve liderliğini sürdürdü.

Anadolu Efes maça Micic-Beaubois-Simon-Singleton-Pleiss beşi ile başlarken Baskonia maça Henry-Stauskas-Gonzalez-Shengelia-Fall beşi ile başladı.

Anadolu Efes ilk çeyrekte topu iyi paylaşmayı başardı ve savunmada da çok sert başlayarak tüm kontrolü ele aldı. Hücumda Singleton ve Pleiss'ın etkili oyununa Beaubois'nın da eklenmesiyle Efes ilk periyotta 26 sayı üretti. Bu çeyrekte Efes'in yakaladığı 10-0'lık seriye Baskonia Vildoza ve Diop ile cevap vermeye çalışsa da Anadolu Efes ilk çeyreği 26-16 önde geçti.

Efes ikinci çeyreğe Larkin'in üst üste bulduğu 9 sayı ile başladı. Larkin'e Singleton-Micic-Pleiss-Anderson dörtlüsü de skora eşlik edince Efes devreye girilmeden farkı 20 sayının üzerine çıkarmayı başardı. Baskonia Shengelia ve Shields ikilisi ile skora tutunmaya çalışsa da savunmada Efes'e karşı hiç direnç gösteremedi. Devreye Anadolu Efes'in 55-35'lik üstünlüğü ile girildi.

Efes ikinci yarıya da Micic ile kaldığı yerden başladı. Anadolu Efes maç boyunca içeriden ve dışarıdan eşit sayıda atış gerçekleştirdi ve bunu tüm çeyreklerde sahaya yansıtarak Krunoslav Simon hariç sahadaki beşin hepsinden skor katkısı almayı başardı. Sertaç'ın bu çeyrekteki etkili oyunu ile Baskonia maça tamamiyle havlu attı. Farkın bir ara 30 sayılara kadar çıktığı çeyreği Anadolu Efes 76-53 önde kapattı.

Savunma sertliklerinin iyice düştüğü son çeyrekte iki takım da karşılıklı sayılar buldu. Baskonia bu çeyrekte 24 sayı atarak maç içinde en fazla sayıyı bu çeyrekte üretti. Ergin Ataman bu bölümde Doğuş-Tolga-Buğrahan üçlüsüne de süre verdi. Bu üçlü sayı bulamasa da Alec Peters Efes adına sayıları bulan isim oldu ve Anadolu Efes maçtan 102-77'lik skor ile galip ayrıldı. 

Öne çıkanlar...
Baskonia: Nik Stauskas 16 sayı (4/8 üçlük), 4 ribaund, 4 asist, Tornike Shengelia 20 sayı, 3 asist, 1 ribaund, Shavon Shields 16 sayı, 6 ribaund, 1 asist
Anadolu Efes: Shane Larkin 24 sayı (5/6 üçlük), 3 ribaund, 9 asist, Rodrigure Beaubois 12 sayı, 3 ribaund, 3 asist, Chris Singleton 13 sayı (3/5 üçlük), 4 ribaund, Sertaç Şanlı 18 sayı (9/9 ikilik, 0/1 serbest atış), Vasilije Micic 10 sayı, 5 ribaund

Yorumlar Okunma: 1953