Kılıç: 30 bin nüfuslu Vechta'nın 182 sponsoru var - BasketFaul.com

Kılıç: 30 bin nüfuslu Vechta'nın 182 sponsoru var

06-12-19 13:25
ING Basketbol Süper Ligi ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yoluna emin adımlarla devam eden TEKSÜT Bandırma BK, TEKSÜT A.Ş.’nin Bandırma Şehir Restaurant’ta düzenlediğini yemek organizasyonunda yerel basın ile bir araya geldi. TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık, TEKSÜT A.Ş. Yöneticileri, TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç, TEKSÜT BANDIRMA BK Yöneticileri, A Takım teknik heyet ve sporcuları ile Bandırma ve Gönen yerel basını katıldı.

TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık yaparken şunları söyledi: 
‘‘Değerli Başkanımız Özkan Kılıç ile geçmişe dayanan birlikteliğimiz, ortak değerlerimiz, dostlarımız var. Bundan sadece altı ay kadar önce başlayan TEKSÜT Bandırma Basketbol Kulübü birlikteliğimizin bugün geldiği bu noktada ve herkes tarafından takdirle karşılanmasında, bu değerlerin çok önemli bir payı bulunuyor. Çünkü, biz sadece bir takıma sponsor olmadık ve sadece Bandırma Basketbol Kulübüne adımızı vermedik. Bizler ortak değerler etrafında birleşerek, geleceğe emin adımlarla, güçlüklere karşı koyarak, yürümeye karar verdik.

Başarılı olmak, iyi olmak için, başkanımız Özkan Kılıç ile birlikte, elimizden geleni yapmaya söz verdik. Bugün taraftarlarımız göğüs gererek, gururla TEKSÜT Bandırma Basketbol Kulübünü destekliyorlarsa, işte bunda bu ortak değerlerin payı var. Son ana kadar mücadele eden sporcularımızla, camiamızla, değerli kulüp yöneticilerimizle yan yana omuz omuza olmaktan çok mutluyuz. Takımımızla birlikte uzun bir yolculuğa çıktığımız için heyecan duyuyoruz. Bugün Türkiye’de üçüncü sıradayız, Avrupa’da başarılı sonuçlar alıyoruz. Baş antrenörümüz Hakan Demir, Sportif Direktörümüz Turgay Çataloluk, Genel Menejerimiz Turgay Zeytingöz başta olmak üzere tüm teknik kadrodan idari personele ve tüm sporcularımıza teşekkür etmek istiyorum.’’ 

TEKSÜT Bandırma BK Başkanı Özkan Kılıç ise ‘‘Bölgemizin değerli iş adamlarından ve Takımımızın sponsoru olan TEKSÜT A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Arınık’a öncelikle böyle bir geceyi düzenleyerek bizleri bir araya getirdiği için sonsuz hürmetlerimi sunarım. Ayrıca da aramızda olan TEKSÜT Ailesinin değerli yöneticilerine, her zaman bizlerin destekçisi olan basın mensuplarımıza, iş arkadaşlarım olan yönetici arkadaşlarım ve sporcularımız ile her zaman bize destek olan değerli iş adamları Yaşar Lafçı ve Adnan Erdan’a teşekkür ederim. Ayrı bir parantez açarak da TEKSÜT A.Ş. ile olan sponsorluğumuzda en başından beri bizim en büyük yardımcı ve destekçimiz olan TEKSÜT A.Ş. Mali İşler Direktörü Murat Karahan’a teşekkür etmek istiyorum.

TEKSÜT Ailesinin ve bizlerin gurur duyduğu bu pırıl pırıl gençler ile sadece biz gurur duymuyoruz. Tüm Türkiye ve Avrupa gurur duyuyor. Kimi koçunu yere göğe sığdıramıyor, kimi teknik heyetini sığdıramıyor, kimi ise 16-17 yaşında Avrupa’da bu genç yaşta rekor kıran gençlerini sığdıramıyor. Ama bu çocuklara en az destek veren ise Bandırma. Bu pırıl pırıl gençler için Bandırma Şehrinden destek bekliyoruz.

Geçtiğimiz haftalarda Avrupa’da Almanya’nın 30 bin nüfuslu Vechta şehrine gittik. Bandırma’nın nüfusu ise 160 bin. 30 bin nüfusluk şehrin Takımının 182 tane sponsoru var. Bizim ise bir tane ana sponsorumuz ve 4 tane de yan sponsorumuz var. Böyle küçük bir şehirde 182 tane sponsor bulunurken, 160 bin nüfuslu Bandırma’da Takıma destek olacak sponsor bulunamamasını sorgulamak lazım.’’ diye konuştu.

Yorumlar Okunma: 2122