Telekom Avrupa'da tökezledi - BasketFaul.com

Telekom Avrupa'da tökezledi

04-12-19 19:27
FIBA Champions League 7. haftasında A grubundaki temsilcimiz Fransız ekip Strasbourg takımını konuk etti. Karşılaşmanın başından itibaren üstünlüğü eline alan Strasborug zaman zaman geriye düşse de her seferinde öne geçmesini bildi ve karşılaşmadan 83-75 galibiyetle ayrıldı. Türk Telekom'da Moustapha Fall, karşılaşmayı 21 sayı-14 ribaundla double double yaparak tamamladı ançan performansı maçı kazandıramaya yetmedi.

Türk Telekom karşılaşmaya Muhammed Baygül, TJ Campbell, Moustapha Fall, Nick Johnson ve Kyle Wiltjer beşiyle başladı. 

Nick Johnson'la topu içeri kateden Türk Telekom, karşılaşmaya iyi başladı. Strasbourg'un ise hücumdakien büyük silahlarından olan Jerai Grant ile topu buluşturarak her hücumdan skor üretmesini bildi. Pota altındaki boşlukları iyi değerlendiren Strasbourg yakaladığı seriyle farkı açarak temsilcimize molayı aldırdı. Moladan sayıyla dönemeyen Türk Telekom ilk çeyrek 15-24 geride kapattı.

İkinci çeyrekte de iyi performasnı sürdüren Strasbourg farkı çift hanelere çıkardı (28-18). Bu dakikalarda istediği gibi hücum edemeyen Türk Telekom, potadan her seferinde eli boş dönerek krize girmeyi önleyemedi. Grant ve Scrubb ikilisiyle rakibimizi kendisine yaklaştırmaya Strasbourg üstünlüğü elinde tutmaya devam etti ve ikinci çeyreği 42-38 önde kapattı.

Üçüncü çeyreğe Strasbourg'da Gabe Work hem savunmada hem hücumda iyi başladı. Türk Telekom ise Kyle Wİltjer'in üçlüklerlyle cevap verdi. 06:25 dakika kala TJ Campbell'in basketiyle temsilcimiz öne geçen taraf oldu (49-48). Akabinde boyalı alanı daha iyi kullanan Strasbourg karşılaşmada kısa sürede tekrar iyi bir seri yakalayarak üstünlüğü eline aldı. Üçüncü çeyrek 65-62 Strasbourg üstünlüğüyle tamamlandı. 

Son çeyrekte heyecanın yükseldiği karşılaşmada Moustapha Fall'ın basketiyle skor 67-67 eşitlendi. Kısa sürede üstünlüğü tekrar konuk ekip Strasbourg eline aldı. Yayın gerisinden şansını arayan Türk Telekom her seferinde eli boş dönerek farkın açılmasını önleyemedi. Strasbourg karşılaşmadan 83-75 galibiyetle ayrılan taraf oldu.

Öne çıkanlar
Türk Telekom: Moustapha Fall 21 sayı-14 ribaund, Kyle Wiltjer 16 sayı (4/7 üçlük)-6 ribaund
SIG Strasbourg: Ali Traore 15 sayı, Thomas Scrubb 14 sayı

Yorumlar Okunma: 1424