Teksüt Bandırma, Alperen'le şen - BasketFaul.com

Teksüt Bandırma, Alperen'le şen

03-12-19 21:11

İSTATİSTİK:

Teksüt Bandırma, Fransa deplasmanında Pau Orthez'i 96-76 yenerek gövde gösterisi yaptı. Takımın en skorer ismi 10/11 serbest atış isabeti bulan Alperen Şengün 20 sayıyla oldu. Taım hlainde müthiş üçlük atan (13/22) temsilcimiz rahat bir galibiyete imza attı.


Bandırma Teksüt karşılaşmaya iyi girdi. İlk yarı boyunca hücumda hemen her istediğini yapan temsilcimiz tempoyu da çok iyi kontrol etti. Zaman zaman savunmada sıkıntılar yaşasak da son derece etkili hücumummuz üstünlüğü elimizde tutmamızı sağladı.

İlk çeyrek 31-23 skoruyla biterken ikinci çeyrekte düşen tempoyla devre arasına 53-39 girildi. Çift haneli farkın yanı sıra Alperen'in performansı ilk yarıda keyif veren ayrıntıydı.

Üçüncü çeyrekte iki takım da çok fazla basit hata yaptı. Kullanılamayan hızlı hücumlar ve basait top kayıplarıyla skor aşağıda kaldı. Potaya yakın atışlar kullanan Pau az da olsa iyi olan taraftı. Son çeyreğe yine de 68-58 önde girdik.

Son çeyreğe Dentmon'ın oyunu forse etmesiyle girildi. İki üçlüğüyle farkı 4 sayıya indirdi. Son çeyrekte devreye Kalinoski girdi. Takımı müthiş yönetirken zor isabetleriyle de çözüm oldu. Alperen'in müthiş performansı sürerken farkı da yeniden 15'e kadar çıkardık. Kalan sürede de ciddiyeti bozmayan Bandırma karşılaşmadan 96-76 galip ayrıldı.
 

Yorumlar Okunma: 2407