Turgay Büyükkarcı: Sarıca Avrupa'nın en iyi 2-3 antrenöründen biri - BasketFaul.com

Turgay Büyükkarcı: Sarıca Avrupa'nın en iyi 2-3 antrenöründen biri

03-12-19 16:37
Pınar Karşıyaka Başkanı Turgay Büyükkarcı başarıda teknik ekibin büyük rolü olduğunu belirtirken, "Avrupa'nın en iyi iki-üç antrenöründen biri olan Ufuk sarıca ile çalışmanın avantajını ve keyfini yaşıyoruz." dedi.

Organizasyonu baştan sona yenilediklerini, Salondan malzemeye, seyahatten kaldıkları otele, maaşların gününde ödenmesinden sağlık yapılanmasına bütün konularda işleri yoluna koyduklarını söyleyen Büyükkarcı, sponsorlarından büyük destek aldıklarını ifade etti ve "Pınar Grubu'na minnetarız" diye konuştu.

Büyükkarcı'nın gelinen süreç ve gelecekle ilgili görüşleri şöyle:
"Ufuk Sarıca ve ekibi çok iyi çalışıyor. Bunun yanı sıra bir yandan borç öderken, diğer yandan da bu seneyle ilgili bütün ödemelerimizi zamanında yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu sezon bütün maddi sorumluluklarımızı zamanında yerine getireceğimizi rahatlıkla söyleyebiliyorum. Geçmişten kalan borçları da gelecek sezon içinde sıfırlamış olacağız.

Avrupa'nın en iyi iki-üç antrenörlerinden biri olan Ufuk Sarıca, çalışkan staffımız, karakteri güçlü oyuncularımızla yeni takım olmamıza rağmen çok çabuk iyi bir ekip haline geldik. Bu takım birlikte üzülüp, birlikte seviniyor. Takım olmak da bu tür ortak duygulardan geçiyor. Basketbol olarak daha da ileri gidebileceğimizi görebiliyoruz. Bu sezon bir tane hedefimiz var: iyi ve karakterli basketbol. Bu bizi nereye götürürse oraya gideceğiz. EuropeCup'ta da en iyi takımlar arasında yer alıyoruz.

Taraftarımız da muhteşem destek veriyor, Fenerbahçe maçının biletleri 2 saatte bitti.  Bu konudaki sorunumuz ise salona sığamamak, en az 10 bin kişilik salon lazım, İzmir'i Avrupa'da temsil eden tek takımız ve salon projemiz hazır ancak şu ana kadar kaynak konusunda destek bulamadık. 

Altyapıda oyuncu havuzumuz 2 bin kişiye dayandı, en büyük ideallerimizden biri de kendi yetiştirdiğimiz oyuncuları A Takımda sorumluluk alırken görmek." 

Yorumlar Okunma: 2365