Galatasaray'dan Ben Moore'a teşekkür - BasketFaul.com

Galatasaray'dan Ben Moore'a teşekkür

03-12-19 03:28
Galatasaray 3+6 aylık opsiyonlu sözleşme bulunan ve yaşadığı ailevi durumlar sebebiyle Amerika'ya dönme kararı alan Ben Moore'a teşekkür etti. Kulübün internet sitesinde "Formamız altında geçirdiği süre boyunca profesyonel kişiliğiyle takımımıza hem saha içi hem saha dışında katkı sağlayan Ben Moore’a teşekkürlerimizi sunar, kariyerinin geri kalanında başarılar dileriz." denildi.

Takımdan ayrılışı hakkında duygu ve düşüncelerini paylaşan Ben Moore şu sözleri kullandı:

“Galatasaray’da harika bir üç ay geçirdim. Buradan ayrılma kararını almak benim için çok zordu ve ayrıldığım için çok üzgünüm ama kendim ve ailem için bu kararı almak zorundaydım. Buradaki herkese müteşekkirim. Hem koç ekibi hem takım arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Taraftarlar burayı benim için çok özel kıldılar, onlara da teşekkür ediyorum.”

Ertuğrul Erdoğan ve Şube Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, Ben Moore’un takımdan ayrılışı hakkında şu yorumları yaptı:

Ertuğrul Erdoğan: “Her şeyden önce Ben Moore’a bu üç ay için çok teşekkür ediyorum. Gerçekten yüzde yüzünü verdi ve bize çok yardımcı oldu. Biz de ona yardımcı olduk ama hem ailesindeki sağlık problemleri hem de kendisinin evini özlemesi neticesinde maalesef istemediğimiz bir ayrılık gerçekleşti. Ama profesyonel hayatta bunlar var. Hem bana hem de takıma verdiği enerji ve iyi niyet sebebiyle ona teşekkür ediyorum. Tahmin ediyorum yollarımız yine kesişecektir. Çünkü ben eminim ki Avrupa’yı yeniden denemek isteyecektir.”

Ömer Yalçınkaya “Bugün koç tarafından tercih edilmesi halinde Ben Moore bizimle son maçını oynayacak ve Salı günü ülkesine dönecek. Uzun yıllardır bu mesleğin içerisinde olan bir insan olarak; Ben Moore'un  takım kimyasında ne kadar önemli bir yere sahip olduğunu, arkadaşlarına, koçlarına ve yaptığı işe çok saygı duyduğunu gözlemledim. Bu açıdan onunla çalıştığımız için çok mutluyuz. Belki bakarsınız ailevi problemlerini çözdükten sonra önümüzdeki sezon yeniden beraber olma şansı karşımıza çıkabilir. Bu üç aylık kısa dönemde bize gerçekten büyük katkı sağladı. Galatasaray’ın da ona kattığı çok şey olduğunu düşünüyorum. Kendisine kariyerinde başarılar diliyorum. Umarım her şey gönlüne göre olur.”  

Yorumlar Okunma: 1246