Alkım Ay: Bizim için şampiyonluk sezonu borçsuz bitirmek - BasketFaul.com

Alkım Ay: Bizim için şampiyonluk sezonu borçsuz bitirmek

02-12-19 13:11
TBL'nin sekizinci haftasına geldiğimiz şu günlerde lider Lokman Hekim Fethiye Belediyespor... Zirvede ne kadar kalabileceklerini bilemeyiz ama şu ana kadar yaptıkları dahi övgüleri hak ediyor çünkü bu takım şampiyonluk amacıyla, büyük bütçeyle kurulmuş bir kadroya sahip değil. Kaynakların yarısını geçmiş borçlar için kullanırken, bugüne sadece bir mağlubiyetle gelmiş olmaları araştırma konusu olabilir...

Biz daha kestirmeden gidip sözü koç Alkım Ay'a verdik ve şunları dinledik...
"Yola çıkarken sloganımız şuydu: Mayıs-Haziran ayları geldiğinde söz verdiğimiz ödemeleri yapabilmişsek bu bizim için şampiyonluktur. Bugüne kadar yönetimin de özverisi ile hiçbir sorun yaşamadan bugünlere geldik. Başarımızın sırrı ise saha içi ve saha dışı mutlulukta, huzurda, birbirine duyduğumuz güvende, herkesin çorbada tuzunun olduğunu hissetmesinde ve gülen yüzlerde...

Sekizinci haftayı yedi galibiyetle geçebileceğimiz, öngörülerimizin arasında yoktu ama yakaladığımız hava bizi buralara getirdi. Şampiyonluk gibi bir düşüncemiz yok, sadece önümüzdeki ilk maçı iyi oynayıp kazanmak istiyoruz. Bizim önceliğimiz kulübün kurumsallaşması, güvenirliğinin daha da artması, sürdürülebilirliğinin sağlanması. Sahadaki sonuçlar bunun arkasından geliyor. Belki en büyük başarımız doğru organizasyon ve verilen sözlerin tutulmasının önemini vurgulamak olacak.

En büyük avantajlarımızdan biri de hiçbirimizde egonun olmaması. Geçenlerde bir deplasmanda otobüs salona uzak durmak zorunda kaldığını malzemeleri ben, stafftaki diğer arkadaşlar ve oyuncular birlikte taşıdık.

Kulübün ödemeleri zamanında yapması ve gelişmesi açısından yönetimin projelerini uygulamaya koymaya başladı. Tenis kortlarının gelirinin kulübe devredilmesi, dondurma tezgahlarının kiralanması küçümsenmeyecek bir gelir sağlayacak. En önemli proje ise altında dükkanlar olan ve altyapının da çalışabileceği salonun inşa edilmesi olacak." 

Yorumlar Okunma: 3186