Edremit Belediyesi Güre-Mardin BB maçında kural hatası - BasketFaul.com

Edremit Belediyesi Güre-Mardin BB maçında kural hatası

02-12-19 02:36
Önce maçın skorundan başlayalım... Edremit Spor Salonu'ndaki TKBL maçında Mardin Büyükşehir Başak, Edremit Belediyesi Güre'yi 65-63 yendi.

Gelelim aşağıdaki görüntüye... Ribaund mücadelesi sonunda Mardin BŞB'den Nazlı Güler'e yapılan harekete sportmenlikdışı faul kararı veriliyor (Görüntüyü izlediğinizde liglerinizde sportmenlikdışı faul değerlendirmesinin ne kadar yanlış algılandığını da göreceksiniz ama konumuz o değil).

İkinci yarıda Nazlı Güler'in yerine serbest atışları kullanmak için çizgiye Dilara Tongar giriyor (İlk devrede de 2 atış kullanması gereken Nazlı Güler'in omzunun ağrıdığı gerekçesiyle kenara gittiğini, atışları başkasının yaptığını hatırlatalım). Dilara Tongar ilk serbest atışı kullandıktan sonra hakemler hatayı, yani atışları Nazlı Güler'in kullanmadığını farkediyor. Aralarındaki konuşmadan sonra atışları iptal ediyorlar ve ardından topu aynı takıma, yani Mardin ekibine veriyorlar.

Edremit Belediyesi Güre staffındakiler topun kendilerine verilmesi gerektiğini söylediklerinde, "Size basketbolu öğretme zorunda kalmayalım." gibi ukala bir karşılık alıyorlar.

Maç 2 farkla bittikten sonra Edremit Belediyesi Güre itiraz başvurusunu yapıyor ama 3 dakika geç kaldıkları için itirazları alınmıyor.

Acaba hangisini eleştirsek? 
Hakemlere sportmenlikdışı faul kararının öğretilemediğini (belki de öğretmesi gerekenler de bilmiyor) mi?
Hakemlerin kuralları bilmediğini mi?
Hakemlerin davranış bozukluğu içinde burunlarından kıl aldırmayan görüntü vermeleri mi?
Yoksa hepsi mi?

 

Yorumlar Okunma: 4703