İbrahim Yıldırım: Her şey son haftalarda belli olur - BasketFaul.com

İbrahim Yıldırım: Her şey son haftalarda belli olur

01-12-19 15:18
Fatih Şeker
BSL'ye yükselmek için kadro kuran Konyaspor, aynı hedefi kovalayan diğer birçok takım gibi tökezleyerek ilerliyor. Konyaspor sekizinci maçında beşinci galibiyetini Finalspor'dan alırken çok zorlandı ve İbrahim Yıldırım'ın uzatmanın sonunda attığı üçlükle yenilmekten kurtuldu.

Bu karşılaşma İbrahim Yıldırım açısından ayrı bir önem taşıyordu çünkü sezon başındaki sakatlığı nedeniyle daha önce hiçbir lig maçında yer alamamıştı.

Çembere 3-4 defa çarpıp giren üçlüğüyle sonucu belirleyen İbrahim Yıldırım, 7 üçlük isabetiyle 21 sayı attığı karşılaşma sonunda mutluluğunu kızı Leyla ile birlikte kutlarken şunları söyledi:
"Sakatlıktan döndüğüm maçta gösterdiğim performans ve galibiyet basketini atmam elbette beni çok mutlu etti. Sakatlık sürecimde bana yardım eden sağlık ekibine ve desteğini sürdüren takım ilgilileri ile oyuncu arkadaşlarına teşekkür ederim.

Finalspor maçını uzatmaya bırakmadan kazanmamız gerekiyordu ana küçük hatalarımız başımıza büyük işler açtı. Bugüne kadar benim dışımda Shaq, Mehmet ve Bora da sakatlıklar yaşadı. Tam takım olabildiğimizde seri yakalayacağımıza inanıyorum. Ancak şunu da kabul etmeliyiz ki çok sayıda takımın eşit güce sahip olduğu çok zor bir ligde oynuyoruz. Geçmiş yıllarda olduğu gibi haftalar önce birinciliği garantileyip BSL'ye yükselmek kolay değil, bana göre kimin direkt çıkacağı son haftaya kalabilir. Finalspor maçı Konyaspor için güzel günlerin başlangıcı olabilir, tabii taraftar desteği de hedefimize ulaşmamız için önem taşıyor."
 

 

Yorumlar Okunma: 1281