Bulkaz: İbrahim, Hollywood vari filmle geri döndü (Videolu) - BasketFaul.com

Bulkaz: İbrahim, Hollywood vari filmle geri döndü (Videolu)

01-12-19 09:44
Fatih ŞEKER
TBL’de evinde Finalspor’u son saniye üçlüğüyle mağlup eden Konyaspor’da koç Ozan Bulkaz, son topta çembere gidilmesini istediklerini ancak pozisyonun doğaçlama geliştiğini belirtirken, İbrahim Yıldırım’ın iyi dönüşünün kendilerini çok mutlu ettiğini söyledi.

Ozan Bulkaz’ın açıklamaları şu şekilde: 
“Heyecanı yüksek bir maçtı. Bu heyecanı kaldıracak düzeyde bir takımız, çünkü çok tecrübeli isimler var kadromuzda. Evimizde son toplara bırakmadan maçları kazanmamız lazım. Herkes anlamıştır bence İbrahim ve Goodwin’in takım için önemini. Biz bu isimler olmadan sezon başında oynadık haftalarca. Wilbekin son bölümde gerçekten çok heyecanlandı.  Şu ana kadar 2 maçı son topta kaybettik. Her takımın her takımı yenebileceği bir lig. Biz maç maç gidip Konyaspor’u Süper Lig’e çıkarma hedefini gerçekleştireceğimize inanıyorum. 

İbrahim Yıldırım, gerçekten Hollywood vari bir filmle geri döndü. Biz çembere gidilmesini söyledik ama doğaçlama gelişti pozisyon. İbrahim, yeteneğine inandığım bir isim. Emeklerimizin karşılığını aldığımız için şükrediyoruz. Bize çok moral verdi. Önümüzdeki çarşamba Manisa maçı var. Dinlenip, o maça motive olmalıyız. İbrahim’in iyi dönüşü bizi çok mutlu etti. 

Shaquille Goodwin yeni mezun, 94’lü. Öğrenmesi gereken  çok şeyi var ama ligde tüm uzun yabancıları gördük. Bence Shaquille, bu ligin en efektif ve en farklı uzunu. Eli top yapıyor, sırtı dönük oynayabilir, çok güçlü ve birebirde kimseye yenilmiyor. Pasörlüğü var, faul atıyor. Spor organizasyonlarında eleştiriler çok kolay yapılıyor. Shaquille ile ilgili basında, taraftarda ve farklı mecralarda olumsuz söylemler oldu. Biz oyuncularımızın hepsine inandık, bence doğru adımlar attık. Doğru yaptıklarımız zamanla ve sabırla ortaya çıkacak. Ancak hiçbir şey kolay değil. Herkesten çok çalışmalıyız, taraftar tribünleri doldurmalı. Konya olarak bir bütün olursak hedefe ulaşacağız. Benim inancım tam.

Bora Hun Paçun, Manisa maçında da oynamayacak. Perşembe günü antrenmanlara başlayıp, Samsunspor maçında sahada olacak. Mehmet Özdoğan’ın durumu henüz çok net değil ama çok ciddi sakatlık olduğunu düşünmüyorum.

Her maçı kazanacak bir takımız. Yönetimimiz taleplerimizi yerine getirdi. Çok profesyonel bir ortamda çalışıyoruz. Sezon başındaki sakatlıklar bizi çok etkiledi. Önemli sakatlıklar verdik. Bu lig aslında zor. Her takımda 2 yabancı var. Bugün Finalspor’un yabancısı ele avuca sığmadı, ikili sıkıştırma yaptık ama 33 sayı attı yine. Böyle bir organizasyonda yabancılar bu kadar efektif oynarsa herkes maç kazanabilir. Bence iyi yoldayız, önümüz açık.” 

Yorumlar Okunma: 2834