Petkim evinde kaybetmiyor - BasketFaul.com

Petkim evinde kaybetmiyor

30-11-19 20:10

 İSTATİSTİK:

TBL 8. haftasında Petkim, ilk dakikalardan itibaren üstünlüğü eline aldığı Manisa BŞB karşısında zaman zaman zorlansa da üstünlüğü bırakmadı ve karşılaşmayı 79-75 kazanarak evinde seriyi sürdürüyor.


7-2 ile karşılaşmaya başlayan Petkim, ilk dakikalardan üstünlüğü eline aldı. Bu dakikalarda skorda zorluk yaşayan Manisa'da yabancılara tek yardım Alican Güney'den geldi. Uzundan kısaya paslarla topu potayla buluşturan Petkim ise önde olmaya devam etti. İlk çeyrek 24-19 Petkim önde tamamladı.


İkinci çeyreğe.rakibinin zayıf savunması karşısında hızlı hücumları kolay bitiren Petkim, farkı 7'ye çıkardı (33-26). Savunmayı yukarı çeken Manisa, içeri katederek arka arkaya basketi kayderek farkı eritmeye başladı. Ancak üstünlüğü bırakmayan Petkim ikinci çeyreği de 46-41 önde tamamladı


Üçüncü çeyrekte savunmayı arttıran Manisa, rakibini pota altında geçerek sayıyı kaydetti. İyi bir seri yakalayan Manisa, çift hanelere çıkan farkı tek hanelere çekerek rakibine molayı aldırdı. Moladan yayın gerisinden yüzdeli dönen Petkim, farkı tekrar çift hanelere çekti ve çeyreği 68-58 önde tamamladı.


Son çeyreğe iyi başlayan Manisa, galibiyet mücadelesini sürdürmeye devam etti. 8-0 seriyle farkı 1'e çekerek maçta heyecanı daha da arttırdı (72-71). Molaya giden Petkim, moladan eli boş döndü. Bunu iyi değerlendiren Manisa Jesse Hunt'un üçlüğüyle öne geçti.Ancak Petkim, Recep Doğrusöz'le cevap vermekte gecikmedi. Kalan dakikalarda gittiği çizgiden kayıpsız dönen Petkim, karşılaşmadan 79-75 galibiyetle ayrıldı.


Öne çıkanlar

Petkim: Hakan Yapar 19 sayı-7 ribaund, Recep Doğrusöz 17 sayı-5 asist

Manisa BŞB: İsiah Umipig 19 sayı, Jesse Hunt 19 sayı-7 ribaund

Yorumlar Okunma: 872