Obradovic: Çok iyi bir takımı yendik - BasketFaul.com

Obradovic: Çok iyi bir takımı yendik

28-11-19 23:17
Turkish Airlines EuroLeague 11. haftada Fenerbahçe Beko’nun, Khimki Moskova’yı Ülker Sports Arena’da 89-76’lık skorla mağlup ettiği karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında koç Zeljko Obradovic şunları söyledi:

"Hücum açısından EuroLeague’in en iyi 2. takımıyla oynadık bu akşam. Biz de buna göre hazırlandık, onların kolay atışlarını durdurmak istedik. 

İkinci yarı daha agresiftik. İlk yarıdaki gibi kolay şut kullanmalarına izin vermedik. Bu da bize hücumda özgüven verdik. Topu iyi çevirdik, bu yüzden üçüncü ve dördüncü çeyrekte çok iyi oynadık. Bu akşam çok iyi bir takımı yendik. Bugün oynanan oyun için oyuncularımı tebrik ediyorum.

Taraftara teşekkür etmekten başka bir şey diyemiyorum desteklerinden ötürü. Maç maç ilerliyoruz, bu destek oyuncular için çok önemli ve değerli. Kendi salonumuzda bize her zaman özel bir enerji veriyorlar, aynı şekilde Asvel maçında da destek vardı. Avrupa’da gittiğimiz her yerde bizi destekliyorlar. Bunu her zaman aklımızda tutmamız.

Fenerbahçe'ye gelmeden önce 200 maçı geçmeyi elbetteki beklemiyordum, bizim hayatımız her zaman bir sonraki maça konsantre olmak. Asvel maçında da hedefimizi sormuşlardı. Hedefimiz ne olabilir ki? Bir sonraki maç. Sadece benim 200. maçı değil, tüm staff ve hatta taraftara ait bir birliktelik bu." (Basket Dergisi) 

Yorumlar Okunma: 1831