Ataman: Taraftarımızın desteğiyle kazanmak istiyoruz - BasketFaul.com

Ataman: Taraftarımızın desteğiyle kazanmak istiyoruz

28-11-19 15:18

THY Euroleague 11. haftasında  Bayern Münih'i konuk edecek olan Anadolu Efes’in coachu Ergin Ataman ve Vasilije Micic karşılaşma öncesi açıklamalarda bulundular.

Ergin Ataman rakiplerinin kolay bir rakip olmadığını ifade ederek sahaya taraftarlarının önünde kazanmak için çıkacaklarını belirtti.

“Bayern Münih’te Maodo Lo bu sezon çok tempolu oynuyor. Gerek dış atışları gerekse delici özelliği çok tehlikeli. Paul Zipser ve Vladimir Lucic set hücumlarında pota altında da çok hareketli. Euroleague’in en çok low post oyunu oynayan Greg Monroe gibi çok kaliteli NBA tecrübesi üst düzeyde olan bir oyuncuları var. Ayrıca Danilo Barthel ve Nihad Dedovic bu takımın istikrarlı oyuncuları. Taraftarımızın yaratacağı atmosferde, tempolu basketbol ile bu zorlu maçı kazanmak istiyoruz...”

Vasilije Micic ise karşılaşma ile ilgili şöyle konuştu: “Çok iyi bir maç olacağını düşünüyorum. Çünkü Bayern Münih zorlu maçlardan geliyor ve son dönemde iyi oynuyorlar. Bazı maçları da şanssızlıkla kaybettiler ki bu da onları birbirlerine daha fazla kenetleyecektir. Bize karşı yüksek motivasyon ile oynayacaklar. Bayern Münih sert ve zorlu bir rakip. Savunmada sert oynuyorlar, hücumda da çok etkililer. Bence her şeyden önce yüksek enerji ile rakibimizin karşısında olmalıyız ve evimizde kendi oyunumuzu sahaya yansıtmalıyız.”

Yorumlar Okunma: 1276