Can Korkmaz alev aldı, Cim Bom farka gitti (105-73) - BasketFaul.com

Can Korkmaz alev aldı, Cim Bom farka gitti (105-73)

24-11-19 16:18

İSTATİSTİK:

BSL 9. haftasında OGM Ormanspor'u konuk eden Galatasaray, ikinci çeyrekten itibaren farklı üstünlüğü eline alarak 105-73 sahadan galibiyetle ayrıldı. Elmedin Kikanovic karşılaşmayı 21 sayı-10 ribaundla double double yaparak tamamlasa da Ormanspor'a galibiyeti getiremedi. 6/7 üç sayı performansıyla çok önemli skor katkısından bulunan Can Korkmaz ise galibiyette etkili rol oynadı. Galatasaray 3 sayı bölgesinden yüzde 58 (17/29) ile şut atıp skorunun yarısını üretti.

Chris Warren'la Ormanspor karşılaşmaya çok iyi başlarken, üstünlüğü ilk dakikadan eline aldı. Lazeric Jones ile reaksiyon veren Galatasaray, boyalı alanda da iyi savunmayla rakibinin içeri katetmesini önlemeye çalıştı. Dışardan çok iyi bir yüzdeyle oynasalar da Ormanspor da uzunlarıyla savunmayı geçerek sayıyı bulmasını bildi. İlk çeyrek 20-20 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyreğe Galatasaray'da yayın gerisinden müthiş başlayan Can Korkmaz, farkı kısa sürede çift sayı barajına getirdi. Molaya gitse de moladan da sayıyla dönemediler ve maçın içinde kalmakta zorlandılar. Hücumlarda arka arkaya yapılan top kayıplarıyla işleri iyice zora sokan Ormanspor, çözümü zorlama atışlarda aradı. 19-2 seri yakalayan Galatasaray farkı açtı. Ormanspor'un yeni yabancısı Rashad James bu çeyrekte ilk sürelerini aldı. İkinci çeyrek 53-38 Galatasaray üstünlüğüyle geçildi.
İlk yarıda Galatasaray 9/13 isabetle yüzdeli tamamlarken, Ormanspor 10 denemenin 2'sinden isabet bulabildi. Kenardan da çok iyi katkı alan Galatasaray 35-2 rakibi karşısında burada da farklı üstünlüğü eline aldı.

Yiğit Arslan ve Can Korkmaz ikilisi yakaladığı ritmi üçüncü çeyrekte de sürdürerek farkı 22'ye çıkardı ve konuk ekibin molayı aldırdı. Moladan da istediği gibi dönemeyen Ormanspor, oyundan tamamen düşmeye başladı. Üçüncü çeyrek 84-60 Galatasaray'ın farklı üstünlüğüyle tamamlandı.

Son çeyrekte maçın tüm hakimiyetini eline alan Galatasaray karşılaşmadan 105-73 galibiyetle ayrıldı.
Öne çıkanlar..
Galatasaray: Can Korkmaz 20 sayı, Gregory Whittington 17 sayı, Yiğit Arslan 17 sayı
Ormanspor: Elmedin Kikanovic 21 sayı-10 ribaund, Chris Warren 18 sayı

Yorumlar Okunma: 2744