Düzce Yönetimi: Borçların yarısını ödedik, maaş gecikmemiz bir ay - BasketFaul.com

Düzce Yönetimi: Borçların yarısını ödedik, maaş gecikmemiz bir ay

24-11-19 10:27
1881 Düzce Belediye Yönetim Kurulu bir basın açıklaması ile yaşanan süreci anlattı, maaşlarda 1 ay gecikme olduğunu ve bütün takımlarda Düzceli antrenörlerle çalışma kararı aldıklarını duyurdu.

Açıklama şöyle:

"Malumunuz olduğu üzere geçtiğimiz Haziran ayında kulüp olarak yeni bir yapılanma içine girdik ve yönetim olarak görevi devraldık. İşlerimizin zor olacağının bilincinde farkındalık yaratmak isteği ve şeffaf yönetim anlayışı içerisinde başarılı olmak için yola çıktık. Lakin kulüp olarak borç yükümüzün bu denli fazla olduğunu öngörememiştik. Elimizi değil bedenimizi taşın altına koyarak zorluklarla tek tek mücadele etmeye başladık. Görevi devir aldığımız tarihte 1 milyon TL gibi bir borç yüküyle boğuşan kulübümüz tamamen değerli yöneticilerimizin kendi imkanları ile borcumuzu yarı yarıya indirmiş bulunmaktadır. Bu ay itibari ile geçmiş dönemlerden hiçbir kişiye borcumuz kalmamış olmakla birlikte Spor Toto gelirlerimiz üzerinden konulan Temlik kalkmış bulunacaktır.

1881 Düzce Belediyespor olarak erkek, kadın basketbol ve erkek voleybol olmak üzere 1. Liglerde mücadele eden üç profesyonel şubemiz olup Türkiye'de enderi olmayan bir organizasyona sahip olduğumuzu belirtmek isteriz. Mevcut şartlarda takımlarımızın sadece bir maaşlık bir gecikmeyle yeni aya girmiş olup bu ay içerisinde bu gecikmelerinde sonlanacağını planlamaktayız.

Yollarımızı ayırdığımız eski çalışma arkadaşlarımızla gerekli protokolleri yapmış olup hiçbir maddi sıkıntı yaşamadığımızı belirtmek isteriz.

Tüm profosyonel takımlarımızda Düzceli antrenörlerle devam etme kararı almış bulunup bu doğrultuda erkek basketbol takımımızın başına TBL'ye çıkış aşamasında takımımızın baş antrenörü olan ve aynı zamanda dört senedir yardımcı antrenörlük görevini üstlenen öz evladımız Benan ÖZÇELİK ile yola devam kararı almış bulunmaktayız. Kısa süre içerisinde yapacağımız transferlerle takımımızı hakkettiği yerlere taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmamasının bilinmesini isteriz.

Son zamanlarda kulübümüz hakkında yapılan spekülasyonlar bizleri bu açıklamayı yapmaya teşvik etmiş olup bu süreçte yanımızda olan herkese teşekkür eder, yollarımızı ayırdığımız arkadaşlarımıza bundan sonraki hayatlarında başarılar dileriz." 

Yorumlar Okunma: 2206