Taştimur: Formsuz hakemler dinlendirilmeli - BasketFaul.com

Taştimur: Formsuz hakemler dinlendirilmeli

23-11-19 20:45
Samsunspor Koçu Gökhan Taştimur, zamanın lehlerine işlediğini belirtti ve "Hazırlık maçı yapmadan oynadığımız Federasyon Kupası'nda 30-49 fark yediklerimizle başabaş oynar duruma geldik. Basketbol olarak her gün iyiye gidiyoruz, bu durum elbette sonuçlara da yansıyacak" dedi.

Oyuncularıyla gurur duyduğunu ve takımı iyi günlerin beklediğinden kuşkusu olmadığını belirten Taştimur, buna karşın bazı hakemlerin formsuzluğu aldıklarını sonuçları etkilediğini ifade etti.

Taştimur, "Akhisar maçında rakibimiz müthiş savunma yaptı ancak sertliğe aynı şekilde mukabele etmemize izin verilmedi. Fethiye Belediyesi maçında da doğru olmayan düdükler nedeniyle üçüncü periyodda oyundan koptuk. Düdüklerde standart olsa kazanabilirdik. Bu sözlerimle Fethiye tarafını kesinlikle incitmek istemem çünkü kısıtlı bütçe ile harika iş çıkarıyorlar. Hiçbir şekilde onların galibiyetlerini gölgelemek istemem ancak Samsun daha formda hakemlerle oynamayı hak ediyor. Nasıl formsuz oyuncular süre alamıyorsa, formsuz hakemler de form tutana kadar dinlendirilmeli." 

Yorumlar Okunma: 2715