Ene: İstekliydik ama yine çok hata yaptık - BasketFaul.com

Ene: İstekliydik ama yine çok hata yaptık

23-11-19 20:02
Beşiktaş galibiyetiyle ilgili açıklamalarda bulunan TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Oyuncularımın kazanma isteğiyle ilgili olumlu şeyler söyleyebilirim ancak basketbol olarak yine çok hatalar yaptık” dedi.

Ene, "Biz son senelerde takım olarak başarı elde ettik. Hep yukarılarda kaldık, ligde ve Türkiye Kupası’nda final oynadık. Bunu yaparken de kısıtlı imkanlarla, kaynaklarla yaptık. Bir tane oyuncumuz sakatlandığında yerine başkasını koyma ihtimalimiz yok. Sammy Mejia gibi bir oyuncuyu 36 yaşında yaratıcı oyuncu olarak bütün maçı oynaması gereken durumlar oldu. Öyle yaptığımız zaman da sakatlanabiliyor” dedi.

BUGÜNÜN ZORLUKLARINI YAŞIYORUZ

Üst üste oynanan zorlu maçlar sonrası fiziksel olarak bir düşüş yaşandığını ifade eden Ene, “Esasında bir bakıma rakiplerimiz güçlenirken biz basketbol olarak eğer bir organizasyon ve sistemi sahada uygulamayı başarıyorsak o zaman rakiplerimize karşı yine tecrübemizi kullanarak, basketbol seviyemizi kullanarak üstünlük sağlayabiliyoruz. Ama bunu yapamadığımız zaman yeniden kimya oluşturuyoruz, yeni oyuncular geliyor onlarla beraber sistemi oynamaya çalıştığınızda da inişleriniz-çıkışlarınız oluyor. Çünkü aynı enerjiyi tutturamıyoruz. İki tane çok zor maç oynadık; Fenerbahçe Beko ve Reyer Venezia maçı. Ondan önceki maçlarımız da zordu. Fiziksel olarak tabii ki düşünüyorsun. Fakat biz bu durumu yönetmenin yolunu bulmak için çalışacağız. Takımımızda genç arkadaşlarımız, daha az tecrübeli arkadaşlarımız çok süre alma şansı buluyorlar. Onları biraz daha bu işin içerisine katıp, daha karar verici durumlarda onların yaratıcılıklarını da ortaya koyarsak o zaman takım olarak bir sistemi, bir organizasyonu oynadığımızda diğer takımlardan farkımız kalmayacak. Ama bugünün zorluklarını yaşıyoruz” şeklinde konuştu. 

Yorumlar Okunma: 745