Teksüt'e her yer Bandırma - BasketFaul.com

Teksüt'e her yer Bandırma

23-11-19 19:23
ING BSL 9. haftasında Türk Telekom'a konuk olan Teksüt Bandırma, çekişmeli geçen maçta son çeyrek maçı açtı ve karşılaşmadan 91-81 galibiyetle ayrıldı. Bu sonuçla Bandırma ekibi dokuzuncu haftada yedinci galibiyetini alırken, Telekom 3 galibiyette kaldı.

Türk Telekom 7-0 seriyle karşılaşmaya iyi başladı. Bandırma, kriz olmasına izin vermeden boyalı alandan bulduğu sayılarla oyuna tutundu, ancak ribaund üstünlüğünü eline alsa da sayıyla bitirememesi öne geçmesini engelledi. Son bölümde Türk Telekom üçlüklerle üstünlüğü elinde tutsa da Kalioniski ve Rıdvan Öncel ile iyi reaksiyon gösteren Bandırma farkı eriterek öne geçti. İlk çeyrek 19-17 Teksüt Bandırma üstünlüğüyle tamamlandı.

İkinci çeyrekte de Türk Telekom, yayın gerisinden yüzdeli oyununa devam etti. Arka arkaya hücumlardan boş dönen Bandırma, top kaybıyla da işini zora soktu. Ancak yabancılarının bulduğu sayılarla farkın açılmasını önledi. Maça çok iyi başlayan Muhammed Baygül, kaydettiği kritik basketlerle skor üstünlüğünü Telekom'da tuttu. İkinci çeyrek 43-37 Telekom üstünlüğüyle tamamlandı. 

Üçüncü çeyreğe 13-2 seriyle çok iyi başlayan Teksüt Bandırma 05:22 dakika kala öne geçti (50-48). Molaya giden Telekom, moladan sayıyla dönmesini bildi. Bu dakikada topu daha çok Fall ile buluşturan Telekom, fizik avantajıyla skor üstünlüğünü eline almaya çalıştı. Ancak faul sayısı Fall'i istediği kullanmasına izin vermedi. Çekişmeli geçen üçüncü çeyrek 59-59 eşitlikle tamamlandı.

Son çeyreğe Telekom top kayıplarıyla kötü başlarken, Bandırma içeri iyi katederek iyi bir seri yakaladı ve farkı 8'e çıkardı (68-60). Bir türlü istediğini sahaya yansıtamayan Telekom, farkın açılmasını önleyemedi. Ancak Metin Türen'in yayın gerisinden kaydettiği ekstra üçlükler Telekom'un tekrar maça tutunmasını sağladı. Farkı son bölümde tekrar açan Teksüt Bandırma, maçın da tüm hakimiyetini eline aldı ve karşılaşmadan 91-81 galibiyetle ayrıldı.

Teksüt Bandırma hızlı hücum sayılarında 18-8, top çalmada 6-2 üstünlük sağladı, Telekom 14, bandırma 7 top kaybı yaptı.

Öne çıkanlar..
Türk Telekom: Muhammed Baygül 17 sayı,  Metin Türen 16 sayı

Teksüt Bandırma: Tyler Kalinoski 21 sayı, James Smith 16 sayı-6 asist

 

Yorumlar Okunma: 2047