Bahçeşehir, Efesliler'e 'deprem çantası' hediye edecek - BasketFaul.com

Bahçeşehir, Efesliler'e 'deprem çantası' hediye edecek

23-11-19 05:32
Birçok sosyal konuda farkındalık yaratmak isteyen Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, 25 Kasım Pazartesi günü Akatlar Spor Salonu'nda Anadolu Efes'i ağırlayacağı ING Basketbol Süper Ligi 9. Hafta müsabakasında bu kez de deprem gerçeğine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Birleşmiş Milletler'in belirlediği "17 Küresel Kalkınma Amacı"nın 11. Maddesi olan "Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları" doğrultusunda CIFAL İstanbul'la ortak çalışmalara başlayacak olan Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, maç öncesinde ve sırasında yapacağı farklı etkinliklerle hem tribündeki hem de ekran başındaki izleyicileri bilinçlendirmeyi hedefliyor.

Kulüp sponsonsları Playoff, HDI Sigorta ve Scrikss'in de katkılarıyla tribünlerdeki izleyicilere deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiği hakkında bilgilendirme metinleri, farkındalığa dikkat çekici promosyon malzemeleri dağıtılacak, dans gösterileri yapılacak ve Bahçeşehir Koleji sporcuları müsabaka öncesinde rakiplerine örnek teşkil etmesi için deprem çantası hediye edecek.

"#SallanmadanHazırlanalım" etiketiyle başlatılan bu proje yalnızca bu müsabakayla sınırlı kalmayacak. Bu sezonun ikinci yarısında aynı etkinliği bir iç saha maçında daha gerçekleştirmek isteyen Bahçeşehir Koleji Spor Kulübü, kurulduğu günden bu yana gerçekleştirdiği okul ziyaretlerinde özellikle de küçük öğrencilerle yaptığı etkinliklerde de deprem hakkında bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmaları yapacak. 

Yorumlar Okunma: 946