Obradovic: Bu şekilde devam etmek önemli - BasketFaul.com

Obradovic: Bu şekilde devam etmek önemli

23-11-19 04:46
Fenerbahçe Beko Koçu Zeljko Obradovic, 88-72’lik ASVEL galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

Galibiyetin çok önemli olduğunu belirten Koç Obradovic, “Son antrenmanda değişiklikleri çok net olarak görmüştük. Oyuncuların konsantrasyonları çok iyiydi. Bugün de maçı o şekilde oynadık. Galibiyet özgüven adına çok önemliydi. Bir galibiyet bir şey anlamına gelmiyor. Bu şekilde devam etmemiz lazım. ASVEL’in enerjisiyle rekabete girmemiz çok önemliydi. Her zaman hücum ribaunduna giden üç dört oyuncu var. Bu konuda reaksiyonumuz çok iyiydi. Burada sadece Efes‘e kaybetmiş, o maçta da sonuna kadar mücadele etmiş bir takıma karşı kazanmamız, takımımın kilit noktanın nerede olduğunu görmesi ve gelecekte nasıl oynamamız gerektiğini anlaması açısından önemliydi. ASVEL çok iyi oynuyor ve bence bu meslektaşım Zvezdan Mitrovic’in başarısı. Muazzam gözüküyorlar ve şu ana kadar yaptıkları her şeyden ötürü onu tebrik etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Taraftarın desteğine de değinen Zeljko Obradovic, “Benim için özel bir şey daha var. İnanılmaz bir taraftar vardı ve takımımıza enerji verdiler. Destekleri için her zaman teşekkür ediyorum. Bizi destekleyen gücün kimler olduğunu da böylece çok iyi anlıyoruz.” dedi.

Bir basın mensubundan gelen “Önceki maçlarda alınan kötü sonuçlardaki öfkeli tavrınız bugünkü sonuçta sizce etkili oldu mu?” şeklindeki soruyu Obradovic şöyle yanıtladı:

“Ben 28 yıldır koçluk yapıyorum. Hep aynı tepkileri veriyorum. Dışarıdan nasıl gözüküyorum bilmiyorum. İnsanların ne konuştuğunu bilmiyorum. Bu umurumda da değil. İçim huzurlu, onu biliyorum. İşimi olabilecek en iyi şekilde yaptığımı ve takımıma hep yardımcı olmaya çalıştığımı biliyorum. Bütün hayatım, 28 yılım böyle geçti. Aynı şekilde devam edeceğim.” 

Yorumlar Okunma: 2874