Anadolu Efes Milano'da Kazandı, liderliğe oturdu (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

Anadolu Efes Milano'da Kazandı, liderliğe oturdu (Can Tüysüz)

22-11-19 02:56

 İSTATİSTİK:

Euroleague'in 10. haftasında Anadolu Efes deplasmanda Armani Exchange Milano ile karşılaştı ve maçtan 81-76 galip ayrılarak maç fazlasıyla liderlik koltuğuna oturdu. Milano böylece bu sezon sahasında ilk kez kaybetti.

Anadolu Efes maça Micic-Beaubois-Simon-Singleton-Pleiss beşi ile başlarken Milano maça Rodriguez-Roll-Micov-Scola-Tarczewski beşi ile başladı.

Efes maça Pleiss'ın etkili oyunu ile başladı ve skor üstünlüğünü ele geçirdi. Pleiss'a Beaubois'da eşlik etti ve Efes maça iyi bir giriş yaptı. Milano'da Sergio Rodriguez hem skor anlamında hem de asist anlamında hücumda etkili olmaya başladı ve Milano skorda Efes'i yakalamakta gecikmedi. Milano ilk çeyreği 17-16 önde bitirdi. 

Milano'da ilk çeyreğin sonunda etkili olan Aaron White bu çeyreğe de iyi bir giriş yaptı ve Jeff Brooks'un da katılımıyla Milano pota altında etkili oldu. Efes de bu bölümde uzunları Peters ve Sertaç'tan iyi katkı aldı ve skordan kopmadı. Efes'te bu iki isme Beaubois ve Larkin de eşlik edince Efes skorda bir kez daha üstünlüğü ele almayı başardı. Milano Micov ve Tarczewski ile 9-0'lık bir seri yakalayarak tekrar öne geçti. Beaubois'nın çeyrek sonunda çizgiden bulduğu sayılar ile Anadolu Efes devreyi 41-40 önde kapattı.

Efes üçüncü çeyreğe yine etkili başladı ve bu çeyrekte iki defa farkı 7-8 bandına kadar çıkardı. Çeyreğin başında Singleton ile etkili olan Efes devamında Micic'in tepeden oynadığı ikili oyunlarda yaptığı doğru tercihler ile hem içeriden hem de dışarıdan skor üretmekte zorlanmadı. Milano ise Sergio Rodriguez'in etkili olduğu bölümlerle Efes'in farkı daha da açmasını engelledi. Özellikle Tibor Pleiss'ın switch savunmasındaki handikaplarını çok iyi değerlendirdi. Rodriguez ve Mack; Pleiss karşısında penetre tehditlerini kullandı ve topsuz cut ile dipten gelen uzunları boyalı bölgede doğru yerde topla buluşturarak Milano'yu oyun içinde tutmayı başardı. Efes son çeyreğe 62-60 önde girdi. 

Son çeyreğin başında Simon'un da oyuna dahil olmasıyla Efes ana planındaki topa yön veren üç kısa ile hücumu organize etmeye çalıştı. Simon'un hem ikili oyunları yönetmesi hem de hücum ribaundlarına yaptığı katkı ile Efes skor üretmeye devam etti. Milano ise Mack ve Roll'ün yönettiği hücumlar ile skorlar buldu. Son beş dakikaya 68-68 eşitlik ile girildi. Anadolu Efes'te ikinci yarının suskun ismi Larkin maçın son bölümünde sahneye çıktı ve son üç dakikaya Efes'i 73-68 önde götürdü. Ergin Ataman bu bölümde ribaundlarda etkili olan Pleiss'ı kenara aldı ve Singleton'ı oyuna alarak çift 4 numaraya döndü. Milano Nedovic-Rodriguez ikilisine geri döndü ve Nedovic'in dipten tepeye gelerek attığı üçlük ile farkı tekrar 2'ye indirdi. Ardından oynanan Efes hücumunda Larkin-Singleton ikilisi tepede bir pick-and-pop oynadı ve Singleton'ın üçlüğü ile Efes farkı tekrar beşe çıkardı. Sergio Rodriguez'in üçlüğü ile son 1 dakikaya Efes'in üç sayı üstünlüğü ile girildi. Shane Larkin çeyreğin ikinci yarısını oyunun iki tarafında da çok iyi oynadı ve Anadolu Efes'e 81-76'lık galibiyeti getirdi. 
 
Shane Larkin 17 sayı, 4 ribaund, 5 asist, Rodrigue Beaubois 10 sayı, 2 ribaund, Chris Singleton 11 sayı, 4 ribaund, Tibor Pless 14 sayı, 12 ribaund, 1 asistle oynadı. Milano'da Sergio Rodriguez 11, Vladimir Micov 10 sayıyla çift haneli skorlara ulaştı.
 

 

 

Yorumlar Okunma: 3469