Ernak: Ligde ekstra galibiyetlere ihtiyacımız var - BasketFaul.com

Ernak: Ligde ekstra galibiyetlere ihtiyacımız var

21-11-19 14:04
Darüşşafaka Tekfen Koçu Selçuk Ernak, Badalona galibiyetinden sonra yaptığı konuşmada BSL'de ve Eurocup'ta farklı görüntüler çizdiklerini söyledi.

Nanterre galibiyetinden sonra sahalarında Afyon Belediye'ye yenildiklerini, Badalona karşısında ise en az hata ile oynadıklarını ifade etti ve "Bugün hataların kafamıza girmesine izin vermedik, savunmada mücadele ettik, 40 dakika boyunca istikrarlı oynadık." dedi.

Ernak şöyle devam etti:
"Avrupa'ya yeni gelen yabancılar BSL'nın kıymetini yeni anlıyor, Avrupa'ya ise daha fazla konsantreler. Ancak Türk oyuncuların da BSL'ye konsantrasyonlarını yeterli görmüyorum.

Birbirinden etkilenen bir takımız, birlikte iyi oynadığımız maçlar kadar, düşeni yerden kaldırama açısından iyi sınav vermediğimiz maçlar da oldu. Bütçe olarak hücum kalitesiyle üstünlük sağlayacak bir takım değiliz. Her kulvarda savaşmaktan başka çaremiz yok. Bu nedenle Badalona maçındaki savaşçı görüntümüzü sürekli hale getirmek durumundayız.

Ligde kaybetmememiz gereken maçlar kaybettik ve şimdi Türkiye Kupası'na katılmak için ekstra galibiyetlere ihtiyacımız var. Kalan maçlarımız oynadıklarımıza göre daha zor olsa da bunu zorlamalıyız. Ligde başımıza gelen musibet örnekler ders alabilmişsek, bunu başarabiliriz." 

Yorumlar Okunma: 1376