Ene: Hücumda hiçbir planımız işlemedi - BasketFaul.com

Ene: Hücumda hiçbir planımız işlemedi

21-11-19 01:25
TOFAŞ-Venezia maçından sonra koçların görüşleri şöyle:

Orhun Ene (TOFAŞ)
İyi oynamadık. Zaten kazanmayı da hak etmedik. 18 top kaybı yaptık, hücumda hiçbir planımız işlemedi, Fenerbahçe maçından sonra bir oyuncuya daha 28 sayı attırdık, yeterli sayıda faul yapmadık, maçı hak edebilecek fiziksel direnci sahaya koymadık. Böyle bir maçta, Partizan karşısında gösterdiğimiz eforun daha fazlasını göstermemiz lazımdı çünkü Venezia, Partizan deplasmanında sahadan farkla galip ayrılan bir takıma karşı bu efor yetmez. Şimdi grupta, önümüzde 2 önemli maçımız var ve birini iç sahada Kuban gibi önemli bir takıma karşı oynayacağız. Gruptan çıkıp çıkmayacağımız bu iki maça bağlı. Oyuncularımızın geçirmiş oldukları bu 2 aylık süreç kolay değil. Sakatlıklarla beraber belli bir oyuncu grubuyla hem lig hem kupayı götürmek kolay değil. Burası Eurocup ve burda her maç çok fazla efor ortaya koyuyorsunuz ve bu eforun ardından ligde de aynı eforu ortaya koymak hiç kolay değil. Burda önlem almamız gereken 2-3 nokta var. Öncelikle 2 haftalık ara var. Şimdiye kadar sürekli maç oynamaktan dolayı haftada 1 maç oynanan haftalara göre daha kısa ve detaylara yönelik antrenmanlar yapıyorduk. Bu arada temel şeylerimizi çalışmak için zaman bulucaz. Bunu iyi değerlendirmemiz lazım. Direncimizi de bu süreçte toplayacağımızı düşünüyorum.

Bugün, 2. yarıda Sammy Mejia’nın ayak bileğinden yaşadığı sakatlık 3. periyotta bizi oyun anlamında çok etkiledi. Bu sakatlık onu etkiliyordu. Maçı kazanacağız diye de onu riske etmek istemedik. Sonuçta onu kaybetmek sezonun sonrası için daha kötü sonuçlara yol açabilirdi. Tabii bu da bir mazeret değil. Takımın böyle bir durumda da iyi bir reaksiyon gösterebilmesi lazımdı.

Bugün takımımız aleyhine 4 tane 3 saniye kararı verildi. Şimdi konuşunca da olmuyor ama bu düdüklerin bu kadar çok çalınmadığı sahalar var. Tabi bu da bizim yenilgimizin mazereti olamaz. Ev sahibi olmamızın bi avantajı olması lazım fakat bu kadar kötü oynayınca da bu hatalar basketbolun içerisinde oluyor."

Walter De Raffaele (Venezia Koçu)

Öncelikle böyle bir deplasmandan galibiyetle ayrıldığımız için çok mutluyum çünkü fiziksel olarak çok güçlü ve çok iyi bir koçları olan bir takıma karşı oynadık. Bu bizim Eurocup’taki üst üste 6. galibiyetimiz oldu ve Top 16’ya yükseldiğimiz için çok mutluyum. 40 dakika boyunca çok iyi mücadele ettik ve net bir galibiyet aldığımızı düşünüyorum. Bu yüzden tüm oyuncularımı tebrik ediyorum. 

Yorumlar Okunma: 898