Beşiktaş'ın tur şansı azalıyor (Can Tüysüz) - BasketFaul.com

Beşiktaş'ın tur şansı azalıyor (Can Tüysüz)

20-11-19 23:54

İSTATİSTİK:

FIBA Şampiyonlar Ligi'nde Beşiktaş Sompo Sigorta deplasmanda Neptunas'a 86-80 yenilerek altıncı haftada dördüncü mağlubiyetini aldı ve grupta çıkma şansı oldukça azaldı. Jordan Theodore 21, Shaquielle McKissic 27 sayıyla skoru taşıdı ancak ribaundlarda 37-25 geride kalan ve kötü savunma yapan Beşiktaş yenilmekten kurtulamadı.

Beşiktaş maça Theodore-İsmet-McKissic-Djurisic-Samet beşi ile başlarken Neptunas maça Janavicius-Gailius-Sedekerskis-Masiulis-Galdikas beşi ile başladı. 

Beşiktaş McKissic ve Theodore'un sayıları ile maça giriş yaptı. Samet Geyik'in erken iki faule ulaşması ile McAdoo Beşiktaş adına oyuna girdi ancak McAdoo da Samet gibi kısa sürede iki faule ulaşınca Beşiktaş pivot pozisyonunda sıkıntı yaşadı. Neptunas Janavicius'un organizatörlüğünde Gailius ve Galdikas ile sayılarını buldu ve 12-2 seri ile skorda üstünlüğü ele geçirdi. Samet ve McAdoo yerine oyuna dahil olan Oğuz ve Djurisic yerine oyuna dahil olan Burakcan iyi katkı verdi ve Beşiktaş oyunda dengeyi yakalamayı başardı. İlk çeyreği 20-16 Neptunas önde tamamladı.

Beşiktaş ikinci çeyreğe Gotcher'ın üçlüğü ile başladı. Neptunas Olisevicius ve Delininkaitis ile skorda önde kalmayı başardı. Gailius'un da ilk çeyrekten bıraktığı yerden katkı vermesiyle Neptunas 7 sayılık farkı yakaladı ve oyun üstünlüğünü de ele aldı. Bu bölümden sonra Beşiktaş savunmada McAdoo'nun iyi performansıyla tetiklenen hücumlarda Theodore ve Djurisic ile çok etkili oldu ve 12-3'lük seri yakalayarak devreye 40-38 önde girdi. 

Üçüncü çeyreğe hızlı giren taraf Neptunas oldu. Gailius'un hücumda etkili olduğu bölümde Neptunas skorda üstünlüğü tekrar ele aldı. Beşiktaş McKissic ile skorda dengeyi yakalasa da. Neptunas oyun kurucusu Janavicius maç boyunca pasör görüntüsüyle öne çıksa da bu bölümde öne çıktı ve üst üste 5 sayı üretti. Janavicius'a Williamson da eşlik etti ve Neptunas 17-0'lık seri yakalayarak skorda 62-45 üstünlüğü yakaladı. Beşiktaş bu çeyrekte sadece 5 sayı buldu ve çeyreğin bitimine 7 dakika kala McKissic ile bulduğu üçlük sonrasında çeyrek boyunca skor üretemedi. Çeyrek skoru 24-5 Neptunas lehine olurken son çeyreğe de Neptunas 62-45 önde girdi.
 
Beşiktaş son çeyreğe McKissic'in basketi ile başladı ve seriye son verdi. Neptunas çeyreğin ilk 2.5 dakikasında skor üretemedi ve Beşiktaş bu bölümde McKissic'ten 8, McAdoo'dan 2 sayı buldu ve 10-0 seri yakaladı. Neptunas 10-0'lık seri sonrası gittiği moladan iyi döndü ve Delininkaitis'in bulduğu 5 sayı ile krizden çıktı. Beşiktaş'ta McKissic tek başına savaşmaya devam etti. Neptunas Delininkaitis'in ardından Janavicius-Jogela-Gailius üçlüsünden de sayılar buldu ve farkı tekrar çift hanelere çıkarmayı başardı. Bitime 4 dakika kala Neptunas 76-64'lük üstünlüğü yakaladı. Beşiktaş Theodore ve McKissic ile tekrar bir dönüş hamlesi yapmaya çalışsa da Neptunas buna cevap verdi ve üçüncü çeyrekteki etkili performans ile maçı 86-80 kazanmayı bildi. 

Yorumlar Okunma: 1417