Bertomeu: Obradovic'in oyuncularıyla iç ilişkisi bizi ilgilendirmez - BasketFaul.com

Bertomeu: Obradovic'in oyuncularıyla iç ilişkisi bizi ilgilendirmez

20-11-19 14:55
Olimpia Milano ile Maccabi Tel Aviv arasında Turkish Airlines EuroLeague’in dokuzuncu haftasında oynanan mücadele öncesi açıklamalarda bulunan EuroLeague CEO’su Jordi Bertomeu, farklı konularda açıklamalarda bulundu.

Virtus Bologna’nın Turkish Airlines EuroLeague’e dönüş ihtimali ile ilgili konuşan Bertomeu, şunları söyledi:

“İlk ihtimal, 7DAYS EuroCup’ı kazanmak. Uzun vadeli lisans konusu farklı bir mesele. Kulübün altyapısının gelişimine, başladıkları projenin devamlılığına bağlı ancak 2-3 yıl içerisinde bunu başarmak zor. Valencia gibi kulübün tutkusu, istikrarı ve bunları güçlendirecek gerekli parçaları var. Ancak sürdürülebilir işletme için bir salona ihtiyacınız var.”

EuroLeague’de 16 kulübe uzun vadeli lisans verme hedeflerinin olduğunu tekrarlayan Bertomeu, ayrıca geçen hafta CSKA Moskova ile Fenerbahçe Beko arasında oynanan maçta yaşananlarla ilgili de konuştu.

Bilindiği üzere Zeljko Obradovic, üçüncü çeyrekteki televizyon molasında oyuncularına karşı bir öfke patlaması yaşamış ve sinkaflı ifadeler kullanmıştı.

Bertomeu, o olayla ilgili şunları söyledi:

“Hepimiz Avrupa’nın en başarılı koçu Obradovic‘in karakterini biliyoruz ancak bunun ötesinde o gün yaşanan şey koç ile oyuncuları arasında iç ilişkilerine dair bir konu. Onların ilişkisine karar vermek bize düşmez.

Eğer bunun oyuncularla doğru iletişim olmadığını düşünüyorsa kulüp başkanının sorumluluğu olabilir. Üçüncü kişiler dahil olsa –Real Madrid – Barcelona maçında olduğu gibi- biz de fikrimizi verebiliriz. Bu durum tamamen farklı. Eğer bir sorun olsa koçu ile oyuncusu arasında olur. Şu an için oyuncular da bu konuya hiç değinmedi, Oyuncular Birliği de. Bu yüzden iç mesele olduğuna inandığımız bir konuya atlamak hiç mantıklı değil.” (Eurohoops) 

Yorumlar Okunma: 2320