Deveciler: Fenerbahçe niye Denizli'ye gelmesin! - BasketFaul.com

Deveciler: Fenerbahçe niye Denizli'ye gelmesin!

20-11-19 13:16
Merkezefendi Bwledoyesi Basket Takımı Başkanı Veli Deveciler, “Gelecek sezon Anadolu Efes veya Fenerbahçe Beko niye Denizli’ye gelmesin… Bu sene Süper Lige çıkar mıyız? Bilmiyorum. Bu sene olmadı seneye, olmadı ondan sonraki sene. Bunu eninde sonunda başaracağız” diye konuştu.

Hedeflerinin yeni sezonda şampiyonluk olduğunu ifade eden Başkan Deveciler, “Mali anlamda sıkıntımız yok. Bu işi maliyet yüzünden götüremedik demeyiz. Bizim sadece kente karşı sempati kazanmamız gerekiyor. Yeter ki şehir bize destek olsun” ifadelerini kullandı.
“SORUMLULUĞUMUZUN FARKINDAYIZ”
“Geçen yıl tüm maçlarını kazanan ve üst lige çıkma başarısı gösteren bir takım devraldık” diyen Başkan Deveciler, “ Sorumluluğumuzun farkındayız. Arkasında belediye gücü olan, bir bakıma sosyal sorumluluk projesi diyebiliriz. Sezon başında takımı devraldık. Üst sıraları hedefleyen bir takım yapmamız gerekiyordu. Bu kapsamda gerekli çalışmaları yaptık. Acemiliğimiz var ama bunu da yavaş yavaş üzerimizden atıyoruz. Açıkçası saha dışı olaylara hakimiz. Sağlam bir yapı oluşturmak istiyoruz. Yöneticilerimizin hepsi de bu düşünce içerisinde. Kaybetmenin ne demek olduğu biliyoruz. Bu yüzden içimizde fazla endişe yok. Zamanla istediğimiz sistemi oturtacağız. Burada oluşturacağımız yapının kente güven vermesi içinde ayrı gayret gösteriyoruz” dedi.
 

“BU PROJE İLERLEYEN YILLARDA DEVAM EDECEK”

Merkezefendi Belediyesi Basket Takımı’nın geçtiğimiz yıllardaki yapıdan farklı olduğunu ifade eden Deveciler, “Bu proje bundan sonraki yıllarda da aynı kararlılıkla devam edecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan bu konuda çok hassas. Böyle bir hayal var. Merkezefendi’nin 3 yıl içerisinde basketbolda ve voleybolda en üst ligde takımının yer almasını hedefliyoruz. Ve bu takımların mücadele edeceği çağdaş bir spor tesisi… Teknik çalışmalar şu anda yürütülüyor. Sadece basketbol takımı değil, spor kulübüyüz. Bölgesel Amatör Lig’de bu sezon mücadele edecek voleybol takımımızın da hedefi Sultanlar Ligi… Basketbol şu anda doğru yerde, voleybolda da bu şekilde yol almayı hedefliyoruz. Bu şekilde devam edersek başarı gelecek. Gelecek sezon Anadolu Efes, Fenerbahçe Beko, niye buraya gelmesin… Bu sene Süper Lige çıkar mıyız? Bilmiyorum. Bu sene olmadı seneye, olmadı ondan sonraki sene. Bunu sonunda başaracağız” diye konuştu. 

Yorumlar Okunma: 2582