Teksüt Bandırma maç topunu kullanamadı - BasketFaul.com

Teksüt Bandırma maç topunu kullanamadı

19-11-19 22:04

İSTATİSTİK:

Champions League'de Teksüt Bandırma 5 saniye kala Anwil'in serbest atış çizgisinden bulduğu 2 sayı ile sahasındaki maçı 87-86 kaybetti.

Bandırma maça Smith-Şehmus-Kalinoski-Hummer-Terry beşi ile başlarken Anwil Dowe-Simon-Ledo-Freimanis-Szewczyk beşi ile başladı. 

İki takım da ilk çeyreğin başında sayı bulmakta zorlansa da ilk üç dakikanın bitimiyle hücumda açıldılar ve skorları bulmaya başladılar. Anwil yayın gerisinden bulduğu iki basket ile skorda öne fırlarken Bandırma ilk dakikalarda Kalinoski ile etkili olmaya çalıştı. Anwil Ledo ve Dowe ile hücumları sürükledi. Bandırma önce Kalinoski ve Hummer'ı hücumda kullanmaya çalıştı ancak bunda başarılı olamayınca Jaime Smith sorumluluk almaya çalıştı. Çeyreğin bitimine 2.5 dakika kala sadece 7 sayı bulabilen Bandırma Furkan Haltalı'dan beklediği dinamizmi yakaladı. Furkan hem hücumda hem de savunmada takımını ateşleyen isim oldu. Anwil ilk çeyreği 22-18 önde kapattı.

Bandırma ikinci çeyreğe Prewitt'in çizgiden bulduğu sayılar ile başladı. Anwil'de Tony Wroten bu çeyrekte etkili olan isimdi. Bandırma skorda öne geçecek fırsatları yakalasa da Tony Wroten Anwil'i ayakta tuttu. Çeyrek bitimine doğru Wroten'a Ledo da eşlik etti ve Anwil üstünlüğünü sürdürdü. Çeyreğin bitimine 1.20 kala Hummer'ın basketi ile üstünlüğü ele geçiren Bandırma devreye de 42-41 önde girdi.

Üçüncü çeyreğe Hummer'ın basketi ile başlayan Bandırma'da Tyler Kalinoski çok iyi bir çeyrek çıkardı ve 10 sayı bularak Bandırma'nın farkı artırmasına yardımcı oldu. Anwil çeyreğin başında denediği üç sayılık atışlarda isabet bulamayınca ritm kaybetti. Bandırma Kalinoski'nin yanı sıra Jaime Smith'in organizatör oyunuyla oyun kontrolünü de eline geçirdi ve son çeyreğe 70-60 üstünlükle girdi. 

Anwil son çeyreğe de istediği gibi başlayamadı ve bulduğu fırsatlardan yararlanamadı. Bandırma da Anwil'e uyunca ilk üç dakikada fark değişmedi. Ardından Anwil farkı tek hanelere indirse de Omar Prewitt'in üçlüğü ile krizden çıkan Bandırma farkı tekrar çift hanelere çıkardı. Son beş dakikaya girilirken Tony Wroten tekrar sahneye çıktı ve Anwil adına hücumda etkili olan isim oldu. Tony Wroten ve Ledo ile Anwil farkı 2 sayıya kadar indirdi. Kalinoski'nin üçlüğü ile tekrar nefes alan Bandırma son iki dakikaya 5 sayı önde girmeyi başardı. Anwil mola dönüşü Simon ve Dowe ile üst üste beş sayı buldu ve son dakikaya 82-82'lik eşitlik ile girildi. Bandırma önce Prewitt ardından da Kalinoski ile çizgiye gitse de 2/4 isabet buldu. Anwil'de en etkili isim olan Wroten bir kez daha sahneye çıktı ve attığı üçlükle takımının son 35 saniyeye 85-84 önde girmesini sağladı. Mola dönüşü Bandırma Smih ile denediği üçlükten yararlanamadı ancak Terry hücum ribaundunu alıp sayıya çevirince son 24 saniyeye 86-85 Bandırma üstünlüğü ile girildi. Anwil'de Wroten son bir kez daha sahneye çıktı ve 5 saniye kala çizgiye geldi. Çizgiden 2/2 ile ayrılan Wroten takımını öne geçirdi. Bandırma son 5 saniyede Smith'in üçlüğünden yararlanamadı ve maçı da 87-86 kaybetti. 

Teksüt Bandırma'da Omar Prewitt 22, Tyler Kalinoski 16, Ian Hummer 20, Jaime Smith 10 sayı kaydetti.

 

Yorumlar Okunma: 1452