Büyükçekmece'nin beyaz siyahisi: Mert Celep - BasketFaul.com

Büyükçekmece'nin beyaz siyahisi: Mert Celep

19-11-19 17:12
Yıllarca oyuncuların oynadıkça gelişebileceğini, bu nedenle de doğru liglerde, doğru takımlarda oynamaları gerektiğini yazar dururuz. İşte Mert Celep... Büyükçekmece'nin beyaz siyahisi... İnanmayanlar aşağıdaki videoyu izlesin...

Mert Karşıyaka'da boşa geçen sezonundan sonra Konyaspor'a gitti ve performansının karşılığını Büyükçekmece'ye transfer olarak aldı. BSL'de ilk 2-3 haftası onun çin ısınma dönemi gibi geçti. Son 3 maçında ise 34 sayı, 23 ribaund, 11 asist gibi küçümsenmeyecek istatistikler oluşturdu. Savunmaya verdiği katkı da cabası.

Mert ile Sigortam.net İTÜ maçının ardından kısa bir söyleşi yaptık ve sorularımıza şu yanıtları aldı...

* Genç oyuncuların kariyer planlamasını doğru yapıp, oynayabilecekleri kadrolarda bulunmaları çok önemli. Geçen sezon Konyaspor'da oynamam beni buralara getirdi. Önceki sezonu ise Karşıyaka'da oturarak geçirmem bir o kadar hataydı.
* Yeteneğini ne kadar üst seviyede görürsen gör, oynayıp kendini kanıtlamadan gelişim göstermen mümkün değil.
* Konyaspor'da geçirdiğim sezonun ardından Büyükçekmece'ye geldim ve teknik ekibe verdiğim güvenle 25 dakikanın üzerinde oynar hale geldi.
* 4 numara olarak şutumu istikrarlı hale getirmeli ve oyun bilgimi geliştirmeliyim. Olumlu yönlerimin ise iyi sıçramak, teması sevmek, birebir oynayabilmek olduğunu düşünüyorum ama elbette bunların da üzerine koymam gerekir.
* Genç oyuncular çok hızlı şekilde bir yerlere gelmeyi hayal etmektense sabredip adım adım ilerlemeli.
* Basketbola Ekin Koleji'nde başladım ve daha sonra bana çok şeyler katan Karşıyaka'da 10 yılım geçti. 
* Avrupa üçüncüsü olan U20 Milli Takımı'nda oynadım ve milli formayı giymenin ne kadar büyük bir onur olduğunu yaşadım. Şimdi de elbette A Milli Takım'da oynama hayalim var... Tabii çok ama çok çalışmam gerektiğinin de bilincindeyim...
 

 

Yorumlar Okunma: 3976