Vekiloğlu: TBL'nin tozunu yutmuş birçok oyuncu üst ligde yer bulacak - BasketFaul.com

Vekiloğlu: TBL'nin tozunu yutmuş birçok oyuncu üst ligde yer bulacak

18-11-19 17:36
Sezona istediği gibi başlayamayan ancak bu hafta lider Balıkesir Büyükşehir Belediye'yi farklı mağlup eden PETKİM'de koç Arda Vekiloğlu, "Bütün oyunculardan katkı aldığımız bir maç oldu. Şimdi iyi basketbolla birlikte galibiyetleri seri haline getirmeye ihtiyacımız var." dedi. Vekiloğlu ligin geneli ile ilgili konuşurken de "Buranın tozunu yutmuş birçok oyuncunun gelecekte üst ligde ve milli takımlarda oynayacağına inanıyorum." dedi.

Vekiloğlu şöyle konuştu:
"Beklediğimiz ritmi fazla oyuncu ile yakalamış olmamız sevindirici idi. İstatistiksel olarak 4-5 oyuncu katkı yapmış gibi gözükse de bütün oyuncular süreleri ile de ilişkili olarak istatistik yapmasalar da enerji ve verimlilik anlamında galibiyetimizde rol aldı. İstediğimiz gibi geçirmediğimiz dönemden sonra Balıkesir BŞB maçının kırılma anı olmasını ve iyi basketbolla birlikte seri yakalayacağımızı umuyoruz. Bu maçta top paylaşımımız, savunmaya koyduğumuz akıl ve enerji beklentilerimizi karşıladı ancak bunu geliştirerek sürdürmeli, her maçı final gibi oynamalıyız. Şimdiye kadar iki mağlubiyet aldık ancak geçmiş sezonlara bakarsanız birinci bitirenlerin azımsanmayacak sayıda mağlubiyet aldığını görürsünüz. Biz yenilgi sayısını minimumda tutup ligi birinci bitirmeye çalışacağız.

Ekonomik anlamda işler iyiye gitmese ligde yine aynı oyuncular ve onlara katılan potansiyelli gençler var, yani ekonomik sorunlar rekabeti değiştirmiyor.

Daha fazla yerli oyuncu sorumluluk alıp katkı verirken, gençler de bu havuzun içinde yer buldu, sonuçta mücadele ve sertlik düzeyi yüksek bir ligdeyiz ve böyle bir lig oyuncular için bir fırsat. Buranın tozunu yutan oyuncular gelecekte yukarıda ve milli takımda yer bulacak. Bu bakımdan TBL'yi Türk Basketbolu için yararlı görüyorum." 

Yorumlar Okunma: 2798