Düzce, Eray Aydoğan'la kazandı - BasketFaul.com

Düzce, Eray Aydoğan'la kazandı

16-11-19 19:03

İSTATİSTİK

TBL 6. haftasında Gemlik Basketbol'a konuk olan Düzce Belediye, ilk yarıyı farklı önde götürüp ikinci yarıda rakibi karşısında epey zorlansa da karşılaşmayı 80-79 kazanmasını bildi. Düzce'de bugün başantrenör olarak Benan Özcelik görev yaptı. Genç oyuncu Eray Aydoğan ise 23 sayılık katkısıyla galibiyette etkili rol oynadı.

Dengeli başlayan karşılaşmada ilk 5 dakika 8-8 eşitlikle geçildi. Eray Aydoğan'la Düzce öne geçse de Gemlik yabancılarıyla reaksiyon göstermekte gecikmedi. Kalan dakikalarda üstünlüğün el değiştirdiği ilk çeyrek 18-18 eşitlikle geçildi.

İkinci çeyrekte ribaundlarda üstünlüğü eline alan Düzce, rakibine top aldırtmadı ve farkı açmaya başladı. Bu dakikalarda zorlama atışlara yönelen Gemlik istediği ritmi bulamadı.Kalan dakikalarda farkın çift hanelere kadar çıktığı çeyreği Düzce 47-28 önde tamamladı.

Karşılıklı boş atışlarla başlayan üçüncü çeyrekte yerlilerinden de iyi skor katkısı alarak farkı 20'lere çıkardı. Son bölümde Gary Johnson ile farkı çeken Gemlik maçın içinde kalmaya devam etti. Üçüncü çeyrek 59-53 Düzce üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe Düzce farkı çift hanelere çıkararak başlasa da Gemlik geri dönmesini bildi. Gary Johnson'un katkısının yanında yayın gerisinden de bu dakikalarda yüzdeli olan Gemlik 3 dakika kala farkı 3'e çekti (73-76). 01:16 dakika kala Can Terzioğlu'nun basketiyle Gemlik öne geçti.Molaya giden Düzce, moladan Eray Aydoğan'ın turnikesiyle dönerek skoru 78-77 getirerek öne geçti. 15 saniye kala çizgiye giden Gemlik 2/2 ile dönerek öne geçti. 5 saniye de genç oyuncu Eray Aydoğan'la basketi kaydeden Düzce, karşılaşmadan 80-79 galibiyetle ayrıldı.

Öne çıkanlar
Gemlik: Diante Watkins Gary Johnson 31 sayı-9 ribaund, 27 sayı-9 ribaund-6 asist
Düzce: Eray Aydoğan 23 sayı-7 asist, Troy Porter 20 sayı-11 ribaund

Yorumlar Okunma: 1178