Bandırma'dan etkileyici zafer - BasketFaul.com

Bandırma'dan etkileyici zafer

16-11-19 16:59
Teksüt Bandırma çok keskin oynadığı mücadelede Gaziantep Basketbol'u 99-72 yenerek etkileyici bir galibiyet aldı. 10 oyuncusu çift haneli dakikalarla süre alan Bandırma'da Atakan hariç herkes sayı üretmeyi bildi. Antep ise dağınık oynadığı mücadelede hiç sertlik koyamayınca karşılaşmadan farklı mağlup ayrıldı.

Bandırma maça iyi savunmayla başladı. Kolay sayı imkanı tanımayan Bandırma hücumda zaman zaman zorlansa da üstünlüğü erken yakaladı. YErli oyuncularından her zaman olduğu gibi iyi katkı alınca skorda üstünlük Bandırma tarafındaydı. Antep hücumda hiç organize olamayınca ilk çeyrek 20-10 Bandırma üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci çeyrek çok daha akışkan başladı. İki tarafın da hücumda muslukları açmasıyla skor yukarıya taşındı. Erkan Yılmaz'ın etkili oyunu dikakt çekerken Antep skoru oyuncularına dağıttı. Prewitt'in ekstra uzak üçlükleri de taraftarları heyecanlandırdı. Devre arasına Bandırma 43-33 önde girdi.

İkinci yarıya dengede girilse de çeyrek ortasında gelen 9-1'lik Bandırma serisi maçı ulaşılması zor noktaya getirdi. Çok rahat hücum eden Bandırma üst üste dış atışlarla farkı iyice açtı. Çeyreğin son 50 saniyesindeki 5-0'lık Gaziantep serisine rağmen son çyreğe 69-53 Bandırma önde girdi.

Son çeyrekte Gaziantep geri dönüş için yeterli direnç koyamadı. Son dakikaları sadece oynanmak zorunda olduğu için oynanan mücadeleyi Teksüt Bandırma 99-72 kazanmayı bildi.
 
Öne çıkanlar...
Teksüt Bandırma: Jaime Smith 16 sayı, 5 asist, Ian Hummer 13 sayı, 5 ribaund, 3 asist, Omar Prewitt 23 sayı (5/8 üçlük), 4 ribaund, 5 asist, Rıdvan Öncel 11 sayı, 1 ribaund, 2 asist
Gaziantep Basketbol: Andrew Crawford 12 sayı, 2 ribaund, 1 asist, Slovan Jelovac 21 sayı, 8 ribaund
 
 
 

 

Yorumlar Okunma: 2294