Obradovic: Korkarım ki bu tabloyu değiştirmek kolay olmayacak - BasketFaul.com

Obradovic: Korkarım ki bu tabloyu değiştirmek kolay olmayacak

16-11-19 05:16
Turkish Airlines EuroLeague’de CSKA Moskova’ya mağlup olan Fenerbahçe Beko’da koç Zeljko Obradovic açıklamalar yaptı.

“CSKA Moskova’yı tebrik ederim. Çok çok iyi bir oyun oynadılar. İlk yarıda maç yakın geçti ama ikinci yarıda durum öyle olmadı. Oyun için hazırladığımız planımız ikinci yarıda hiç yoktu. Bir tane daha çok kötü oynadığımız bir maç. EuroLeague maçları bizlere ekstra motivasyon veren maçlar olmalı. Özellikle de iki kere evde oynadıktan sonra taraftarlarımızın desteği, coşkusu, sevgisi ve idman ziyaretine gelen taraftarlarımızın bizlere olan güvenlerini gösterdikten sonra. Bugün sergilediğimiz tabloda da kesinlikle son iki maçta bize verdikleri mesajı ve idmana geldiklerinde iletmek istediklerini anlamadığımız kesin. Bugün sergilediğimiz tablo için onlardan çok özür diliyorum. Korkuyorum ki bu tabloyu değiştirmek çok kolay olmayacak. Bunu hep konuşuyoruz ama bu yeterli değil sanırım.

Sevmediğim bir şey de şu: Bir şekilde, oynamak bazı oyuncuların ilgisini gerçekten çekmiyor. Böyle bir şeyi görmek, uyanmaya çalışmak ve bir şeyler yapmak gerçekten zor. Böyle bir şey söylediğim için gerçekten üzgünüm ama hissiyatım bu yönde. Son çeyrekte takım olarak iki faul yaparsanız başka ne hissedilebilir ki?”

Jan Vesely‘nin fiziksel durumu ile ilgili gelen bir soruyu yanıtlayan Obradovic, şöyle konuştu:

“Onu izlediniz… Bu Jan Vesely değil. Cidden bilmiyorum. Uzun süre yoktu. Kendisi hep takıma yardımcı olmaya çalışan bir oyuncu. %100’ünde olmadığı çok açık. Çok önemli bir oyuncu olduğunu biliyoruz ama mesele zaten bir oyuncunun performansı değil. Bence bunun ötesinde bir durum var ve her zaman olduğu gibi, mesele benden başlıyor. Her şeyin sorumluluğu koçtadır.”

Sakatlıktan dönen oyuncuların ritimlerini bulması hâlinde sezon içerisinde bir değişim görülüp görülmeyeceği ile ilgili gelen soruyu Obradovic şöyle yanıtladı:

“Bilmiyorum. Bu takvim ile gerçekten zor. Sadece Jan Vesely değil, Joffrey Lauvergne de aylarca yoktu. Gigi Datome‘nin sakatlığı vardı. Nando (De Colo) gibi bazı oyuncular şu an yok. Ben hiçbir zaman oynayamayacak oyuncuyu zorlamadım çünkü onların sağlığının her şeyden önemli olduğuna inanıyorum. Bir çözüm bulmamız ve çok daha iyi oynamanın bir yolunu bulmamız gerektiği açık. Gerçekten oynama isteğiniz yoksa çok zor. Şimdi değil, bunu 30 yıldır söylüyorum. Değişen bir şey yok.”

Yorumlar Okunma: 3606