Doktor, rakip takımdan özür diledi - BasketFaul.com

Doktor, rakip takımdan özür diledi

15-11-19 17:48
Real Madrid doktoru, maç öncesi kameralara takılan o hakareti dolayısıyla özür diledi. Doktor Miguel Angel Lopez Andrades, Real Madrid TV’deki maç önü yayınında Barcelona’yı “EuroLeague’deki en büyük sıçanlar grubu” olarak tanımlamıştı. Doktor Andrades, Twitter aracılığıyla bir özür mesajı paylaştı.

“Dün yaşanan olaylardan sonra, FC Barcelona basketbol takımının üyelerinden davranışlarım dolayısıyla özür dilemek istiyorum.

Her yönüyle harika olan ve takdir ettiğim bir organizasyona karşı bu hareketi yaparken içimde hiçbir kötülük ya da saygısızlık yoktu.

Yıllardır maçlardan önce bağırmakla, takıma mücadele ve rekabetçilik vurgusunu aşılamakla sorumluyum. Maalesef ki “Clasico”nun ruhunu yansıtan o an bir hakarete yol açtı ve bu kameralar tarafından çekildi. 

Bir insan, sporcu ve tıbbi profesyonel olarak, bu olaydan dolayı duyduğum utanç ve pişmanlığı yineliyorum ve beni affedebilmeleri için dua ediyorum.”

Doktorun EuroLeague tarafından açılan soruşturmada cezalandırılması bekleniyor. FC Barcelona, basına yaptıkları duyuruda ceza beklediklerini vurguladı.

“FC Barcelona, Real Madrid doktorunun, “Clasico”nun başlamasından dakikalar önce en sıkı spor normlarının uygulandığı EuroLeague’de kullandığı kelimeleri kınıyor.

Böyle talihsiz anların bize bir zararı yok ancak bunlar nefreti güçlendirir ve biz bunu tamamen reddediyoruz.

FC Barcelona, bu konuyu EuroLeague’in ellerine bırakacak ve bu olayda suçlu olan herkes hakkında uygun görülen önlemlerin alınmasını ve bu tarz olayların tekrar yaşanmamasını umacak.” (Eurohoops)
 

 

Yorumlar Okunma: 1980