Çılgın El Classico Real Madrid'in - BasketFaul.com

Çılgın El Classico Real Madrid'in

15-11-19 00:26

İSTATİSTİK:
İlginç derbi Real Madrid'in 86-76. İlk çeyreği Real Madrid 18 sayı farkla kazandı, ikinci çeyreği Barcelona 20 sayı farkla kazandı ama ikinci devrede Real Madrid kazanacak kadar oynadı. Barcelona'da Brandon Davies tarihin en kötü performanslarından birini eksi 12 PIR ile sergiledi. Real Madrid'de ise Llull kariyerinin en kötü günlerinden birini geçirdi.


Maça Real Madrid fırtınasıyla girildi. Rakibini inanılmaz savunan Real Madrid nefes aldırmadı. Fark ilk dakikadan itibaren artarak gitti. Hücumda Campazzo'nun yönettiği hücumlar iç dengesiyle birleşince seyirciler ilk çeyrekten biten bir maç olacağı hissine kapıldı. İlk çeyrek 32-14 Real Madrid üstünlüğü ile sona erdi. 

İkinci çeyrekte roller değişti. Barcelona neden Euroleague'de zirvede olduğunu kanıtlayan bir performansla Madrid'i şoka uğrattı. ÜSt üste dış atış isabetleri bulan Barça üstüne savunma da ekleyince maç bir anda değişti. Llull'un çok kötü bir gününde olmasıyla da fark erimeye devam etti. Devre sonuna müthiş bir seri daha sığdıran Barcelona bir ara 21 sayı ile geride olduğu devreyi 50-48 önde tamamlamayı başardı.

Üçüncü çeyreğe Campazzo ile başlayan Real Madrid her şeyi tersine çevirmeyi başardı. Yakalanan 13-0'lık seri ile çift haneli üstünlüğü yeniden yakalayan Real Madrid savunmada rakibin kötü tercihlerini de çok ii değerlendirdi. Mirotic ve Tomic ile ayakta kalmaya çalışan Barça takip mesafesini yine de korudu. Son çeyreğe 71-64 Real Madrid üstünlüğü ile gidildi.

son çeyrekte savunmalar sertleşti. İki taraf da iyi savunma yaparken koaly sayı imkanı bulan taraf üstünlüğü o an ele geçirdi. Çeyreğin ortasında çalınan tartışmalı savunma faulü kararı ile Real Madrid yeniden ivme kazandı. Higgins ile Randolph arasındaki gerginlik ise maça adeta son noktayı koyan şey oldu. Rakibine geri dönüş imkanı vermeyen Real Madrid karşılaşmadan 86-76 galip ayrıldı.
 
 

Yorumlar Okunma: 2314