TV'den izlenemeyen basketbolumuz - BasketFaul.com

TV'den izlenemeyen basketbolumuz

14-11-19 18:23
Basketbolda ekonomik olarak iyi günlerden geçmediğimiz muhakkak. Sponsorlarla anlaşmalar yapılsa bile parayı tam, ya da zamanında alabilmek çok zor. Bu sıkıntı sadece kulüpler değil, TBF için de geçerli. TBF de alacaklarının peşinde.

Basketbolu maddi açıdan yeniden eski günlerine getirebilmek için izlenirliğini artırmak şart. Ne kadar çok kişi basketbolu izlerse, basketbol o kadar büyür. Geçmiş yıllara göre bazı salonlarda boş koltuk sayısı arttı, Afyon ve Bursa gibi takımlar ise basketbola yeni izleyiciler kazandırıyor ama konuya TV açisindan bakacak olursak durum vahim çünkü açık kanaldan yayınlanan maç kalmadı. Paralı platformlar bırakın yeni üyeler kazanmayı, eski üyelerini dahi tutamıyor ve dolayısıyla buralarda yayınlanan karşılaşmalar izlenmiyor. 

Bu sezon kaçınız bir Euroleague, Eurocup veya Şampiyonlar Ligi maçını TV'den izleyebildiniz? Bu maçların kapalı kanallardan yayınlanmasının, yayın hakkını satın almış olanlara ne faydası olduğunu ise anlayabilmek kolay değil. Kimse seyredemediği için reklam bulabilmeleri de mümkün değil.

Tabii bu durum, takımların sponsorları açısından da önem taşıyor. Firmanın ismi duyulmayacaksa, neden sponsor olsunlar ki?

Bize göre kulüpler nir araya gelip sorunun çözümü için uğraş vermeli ve yanlarına TBF'nin gücünü de almalı. Çünkü sonuçta bu bir basketbol meselesi. Kulüpler sağlıklı olmazsa, yarınlarda bugünleri de ararız. (Basketfaul) 

Yorumlar Okunma: 4711