Wiltje kendini buldu, Telekom ikinci yarıda kazandı - BasketFaul.com

Wiltje kendini buldu, Telekom ikinci yarıda kazandı

13-11-19 21:50
Türk Telekom ikinci yarıda yaptığı savunma ile Filou Oostende'yi 72-66 yenip beşinci haftada dördüncü galibiyetini alıp FIBA şampiyonlar Ligi'nde liderliğini sürdürdü.

Türk Telekom maça Campbell-Enes-Muhammed-Wiltjer-Fall beşi ile başladı. Rakip Oostende maça hızlı giriş yapıp skor üstünlüğünü çabuk ele geçirdi. Türk Telekom hücumda organize olmakta zorlanırken Kyle Wiltjer'ın hem yay gerisinden hem de boyalı bölgeden bulduğu sayılar ile skorun içinde kalmaya çalıştı. İlk çeyreği konuk takım Oostende 15-13 önde tamamlarken Türk Telekom'un bulduğu 13 sayının10'u Wiltjer'dan gelirken 3'ü Nick Johnson'dan geldi.

İkinci çeyrekte de tutuk görüntüsünden kurtulamayan Türk Telekom hücumda skor üretmekte çok zorlandı. Kyle Wiltjer'ın sürüklemeye çalıştığı Telekom'da Rj Hunter ve Metin Türen birer saha içi isabeti buldu. Wiltjer'ın 15 sayıya ulaştığı ilk yarıda Oostende hücumda daha dengeli bir görüntü çizerken yedi oyuncusundan skor katkısı aldı ve devreye de 34-26 önde girdi.

Üçüncü çeyrekte Türk Telekom oyunun iki tarafında da daha agresif bir görüntü çizdi ve Kyle Wiltjer'ın liderliğinde bu sefer diğer isimleri de skorun içine katarak çok iyi bir çeyrek oynadı. Kyle Wiltjer'ın sezon başından bu yana en iyi maçlarından birini oynadı ve ilk üç çeyrekte 25 sayı bulurken 7 de ribaund ekledi. Muhammed Baygül ve Moustapha Fall'un ilk saha isabetlerini bulduğu bu çeyrekte Wiltjer'a yan rolde Nick Johnson eşlik etti ve ilk yarıda 26 sayı üreten telekom sadece üçüncü çeyrekte 26 sayı buldu ve rakibine sadece 17 sayı izni verdi. Türk Telekom son çeyreğe 52-51 önde girdi.

Maçın son çeyreği tıpkı ilk iki çeyreği gibi skor anlamında kısır geçti. Kyle Wiltjer'ın 5/8 üçlük ile özel bir gece geçirdi ve 33 sayı 10 ribaund ile oynadı. Wiltjer haricinde maç boyunca Nick Johnson düzenli katkı verdi. Diğer isimlerin sayı hanesinde pek gözükmediği maçta Türk Telekom zor da olsa 72-66 ile kazanmasını bildi ve grupta beşinci maçta dördüncü galibiyetini elde etti.

Telekom'da sezonun en etkili oyununu serigeleyen ve istediği şutları atma fırsatı bulan Kyle Wiltje forma numarası kadar sayı attı (33), 5/8 üçlük buldu, 10 da ribaund aldı. Nick Johnson'dan da 21 sayı, 6 ribaund, 4 asistlik katkı geldi.


Yorumlar Okunma: 1476