Ernak: Omuz düşmedi, göğüs dışarı çıktı - BasketFaul.com

Ernak: Omuz düşmedi, göğüs dışarı çıktı

13-11-19 12:55
Nanterre karşısında deplasman galibiyetiyle Eurocup'ta gruptan çıkma yolunda önemli bir adım atan Darüşşafaka Tekfen'de koç Selçuk Ernak, "Son çeyrekte, son dakikalarda kaybettiğimiz maçların yarattığı hırsla bu defa hata yapmadı, omuz düşmedi tersine göğüs dışarı çıktı ve kazandık." dedi.

Ernak şöyle konuştu:
"Gruptaki durumumuzu tehlikeye atmamak açısından çok önemli bir maçtı. Nanterre çok iyi fast break atan bir takım. Üçüncü çeyrek dışında onlara hızlı hücum fırsatı vermedik, son çeyrekte de sert savunma yapınca oyun çözüldü.

Bu sezon sonlarda kaybettiğimiz maçlardan aldığımız dersle bu defa kritik dakikaları oynamamız gerektiği şekilde oynadık. Galibiyette Kartal Özmızrak'ın aklı, Sinan Güler'in deneyimi çok etkili oldu.

Kartal Özmızrak, Türk Milli Takımı'nın bir oyuncusu. Nanterrre maçında keyifle izlediğimiz kalitesi bizi büyük beklentilere yönlendiriyor. Yaz aylarını tedaviyle geçirdiği için form tutması zaman aldı ve artık iyi duruma geldi. Kartal sadece atan değil, kusursuz organizasyon yapabilen bir oyun kurucu. Bir yerlere geleceksek ona çok ihtiyacımız. Bu çizgisini biraz aşağıda, biraz yukarıda sürdürebilmesini bekliyoruz." 

Yorumlar Okunma: 2874