Orman nefes aldı (Ece Ergez) - BasketFaul.com

Orman nefes aldı (Ece Ergez)

10-11-19 22:19

İSTATİSTİK:

ING BSL 7. hafta kapanış mücadelesinde Türk Telekom, OGM Ormanspor'u konuk etti. Ormanspor'un baştan sona önde götürdüğü karşılaşmadan 76-66 galibiyetle ayrılarak 3 maçlık mağlubiyet serisini noktaladı.

Maça çok istekli başlayan Ormanspor, dışardan yakaladığı yüksek yüzdeyle üstünlüğü eline aldı. Telekom ise yayın gerisinden  bulduğu skorlarla rakibine cevap vermeye çalıştı ancak bir ritm yakalayan Ormanspor son bölümde farkı açtı ve ilk çeyreği 24-15 önde tamamladı. 

İkinci çeyreğe Nicholas Jones ile iyi başlayan Telekom, Ormanspor'un savunmasını düşürdüğü anlarda farkı eritmeye başlamışken, Ormanspor çizgiden kayıpsız dönerek skor üstünlüğünü korumaya devam etti.  Ormanspor 03:19 dakika kala Cevher Özer'in basketiyle farkı çift hanelere çıkardı: 36-26. Kalan dakikalarda üstünlüğü korumaya devam eden Ormanspor, ikinci çeyreği 43-32 önde tamamladı.
İki takım da ilk yarıda yakın yüzdelerde oynarken, Ormanspor ribaundlarda 21-16 ve asistlerde 12-8 önde tamamlayan taraf oldu. Elmedin Kikanovic 16 sayı ve Cevher Özer 13 sayıyla çift haneye çıktılar. 

Üçüncü çeyreğe kötü başlayan Ormanspor'a karşın içeri katederek kolay basketlere imza atan Telekom, farkı tek hanelere çekti. 07:05 dakika kala yaptığı faule itirazı sonucu bir teknik faul daha alan Türk Telekom oyuncusu RJ Hunter 5 faulle oyun dışı kaldı. Bu bölümde sahadaki sertlik de arttı. Önce yaptığı itiraz sonucu Muhammed Baygül'e ardından ise Dorukhan Engindeniz'e teknik faul verildi. Kalan dakikalarda da skor üstünlüğünü elinde tutmaya devam eden Ormanspor, çeyreği 56-49 önde tamamladı. 

Sertliğinin son çeyrekte de devam ettiği karşılaşmada Dorukhan Engindeniz, yaptığı itiraz sonucunda ikinci teknik faulünü de alarak oyun dışı kaldı. Pota altında istediği sertliği yaratamayan Ormanspor, rakibinin farkı eritmesine önlemekte zorlansa da hücumda ivme kazanarak arayı açtı. Sadece Muhammed Baygül'den katkı alan Telekom, rakibi karşısında ayakta kalmakta zorlandı. 03:00 dakika kala Ormanspor oyuncusu Charlon Kloof 5. faulunu alarak oyun dışı kaldı. Kalan dakikalarda farklı üstünlüğünü koruyan Ormanspor karşılaşmayı 76-66 kazanarak çok önemli bir galibiyet aldı.

Öne çıkanlar...
Türk Telekom: Muhammed Baygül 19 sayı-5 ribaund, TJ Campbell 16 sayı-7 asist

OGM Ormanspor: Cevher Özer 19 sayı-4 ribaund, Elmedin Kikanovic 18 sayı-6 ribaund  

 

Yorumlar Okunma: 1624