Konya, Petkim'i mağlup etti - BasketFaul.com

Konya, Petkim'i mağlup etti

09-11-19 20:10

İSTATİSTİK

TBL 5. haftasında iki iddialı ekip olan Konyaspor ve Petkimspor, Konya'da karşı karşıya geldi. Çeyreklerde üstünlüğü bırakmayan Konya, karşılaşmayı 71-65 kazanarak çok kritik bir galibiyetin sahibi oldu.

Hücumda daha takım olarak mücadele ederek karşılaşmaya başlayan Konya'nın yanında Petkim daha dağınık bir görüntüsü vardı. Tecrübeli oyuncu Hakan Yapar'ın devreye girmesiyle skor eşitlendi. Kalan bölümün yakın seyrettiği ilk çeyrek 18-16 Konya'nın üstünlüğüyle geçildi.

Petkim'in yeni transferi Yancy Gates'in ilk sayılarıyla ikinci çeyrek başladı. Boyalı alanı daha iyi kullanarak skor bulmasını bilen Petkim, rakibini zorlamaya devam etti. Son bölümde Petkim öne geçse de Konya, Berkay Sinirlioğlu ile cevap vermesini bildi. İkinci çeyrek 31-28 Konya'nın üstünlüğüyle geçildi.

Üçüncü çeyreğe 11-0 ile başlayan Konya, farkı çift hanelere çıkardı. Arka arkaya hücum ribaundlarından eli boş dönen Petkim ise bu dakikalarda skorda krize girdi. Sadece Patrick Rembert'ten bu dakikalarda reaksiyon alan Petkim rakibine yetişemedi. Üçüncü çeyrek 56-48 Konya'nın üstünlüğüyle geçildi.

Son çeyreğe daha isteklive hücumda da daha etkili başlayan Petkim, 04:54 dakika kala farkı 1'e çekti (64-63). Sonrasında öne geçse de arka arkaya 5 hücumu da değerlendiremeyen Petkim, farkın açılmasını önleyemedi. Karşılaşmayı 71-65 Konyaspor kazandı.

Öne çıkanlar
Konyaspor: Mehmet Özdoğan 24 sayı, Tufan Önen 15 sayı-8 ribaund-5 asist
Petkim: Patrick Rembet 28 sayı-4 ribaund-5 asist, Mert Çevik 12 sayı

Yorumlar Okunma: 1203