TOFAŞ, Fransa'da direnemedi (Gençalp Kozan) - BasketFaul.com

TOFAŞ, Fransa'da direnemedi (Gençalp Kozan)

07-11-19 01:32

 İSTATİSTİK:

Eurocup'ta temsilcimiz TOFAŞ, Limoges deplasmanında kontrolü büyük oranda rakibe verdiği maçta 91-82 mağlup oldu.

Bursa ekibi bu sonuçla üç galibiyette kalırken Limoges ikinci galibiyetini elde etti.

Limoges 24/4'lük asist/top kaybı oranıyla hücum tarafında mükemmele yakın iş çıkardı.

Savunmaların öne çıkmadığı ilk dakikalarda TOFAŞ, Matt Lojeski önderliğinde skor bulurken Limoges topu iyi paylaşıp uygun atışı buldu. Son 1 dakika 19 saniye 23-23'le geçilse de hücumdaki hatalarımız üst üste geldi ve ilk çeyreği Limoges 30-23 önde tamamladı.

İkinci çeyrekte de devam eden hücumdaki tıkanıklık Limoges adına geçiş hücumları olarak TOFAŞ potasına dönerken NBA patentli guard Semaj Christon hem deliciliği hem de organizasyon yönündeki katkısıyla fark yaratan isimdi. Böylece ev sahibi ekip soyunma odasına çift haneli farkla önde girmiş oldu (49-38).

İkinci yarının başlarında benzer seyreden maçta fark bir ara 16 sayıya kadar çıktı ancak temsilcimiz, Lojeski'nin yanına Barış Ermiş'in katılması ve Muhsin Yaşar'ın boyalı alandaki etkili kullanımı sayesinde son 10 dakikaya umutlarını koruyarak, 67-62 geride girdi.

TOFAŞ yakaladığı rüzgarı son çeyreğe taşımakta zorlanırken asist üzerinden basketler bulan Limoges bitime üç dakika kala 17 sayı öndeydi. Fransız ekibi karşılaşmayı 91-82 kazandı.
 

Yorumlar Okunma: 1419