Teksüt Bandırma farklı mağlup oldu - BasketFaul.com

Teksüt Bandırma farklı mağlup oldu

06-11-19 23:57

 

İSTATİSTİK:

FIBA Şampiyonlar Ligi 4. haftasında AEK konuk eden temsilcimizTeksüt Bandırma sahadan 50-68 mağlubiyetle ayrıldı. 
 
Karşılaşmaya iki ekip de iyi savunmayla başladı. Pota altında Teksüt Bandırma'yı kapatan AEK, dış atışa zorladı. İlk 5 dakikanın 6-6 eşitlikle geçtiği karşılaşmanın kalan bölümünde üstünlüğü eline alan AEK, çeyreği 14-22 üstünlükle tamamladı.
 
İkinci çeyreğe savunmada iyi reaksiyon göstererek başlayan Teksüt Bandırma, ancak skor bulamayınca farkın açılmasını önleyemedi. 07:54 dakika kala AEK, Giannopoulos'un basketiyle farkı çift hanelere çıkardı (14-24). Hızlı skor üretmek için dış atışa yönelen Bandırma, bundan da sonuç alamayarak skor gerisinde kalmaya devam etti. İkinci çeyrek 21-33 AEK'in üstünlüğüyle tamamlandı.
 
Üçüncü çeyreğe arka arkaya sayılarla başlayan AEK, yakaladığı ritmi korumaya devam etti. Bandırma ise Kalinoski ile iyi reaksiyon göstererek çeyreğe başlasa da devamını getirmekte başarılı olamadı. Farkın Bandırma alehine daha da açıldığı üçüncü çeyrek AEK'in 37-53 üstünlüğüyle tamamlandı. 
 
Farklı üstünlüğü elinde tutan AEK, son çeyreğe daha rahat başladı. Mücadelesini düşürmeyen konuk ekip, rakibinin düşen savunması karşısında arka arkaya skor bulmaya devam etti. Teksüt Bandırma karşılaşmayı 50-68 kaybetti.
 
Öne çıkanlar...
Teksüt Bandırma BK: Omar Prewitt 16 sayı, Emanuel Terry 10 sayı, 10 ribaund
AEK: Keith Langford 14 sayı, Jonas Maciulis 11 sayı
 
 
 

Yorumlar Okunma: 1197