Uyanık: TBL'de kalite geçen sezondan yüksek - BasketFaul.com

Uyanık: TBL'de kalite geçen sezondan yüksek

07-11-19 01:35

Rekabet seviyesinin son yıllara göre daha arttığı TBL'nin şu an tek yenilgisiz takımı Balıkesir BŞB. Favori olarak görülmediği bazı zorlu maçlardan da galibiyetle ayrılan ekipte işler şu an yolunda gidiyor. Hem taraftarını, hem de lig takipçilerini heyecanlandıran bir başlangıca imza atan Balıkesir BŞB'de Genel Menajer Anıl Uyanık açıklamalarda  bulundu. 

"Öncelikle şunu belirtmeliyim ki TBL bu sezon son derece zevkli, sürprizlere açık ve rekabetçi bir lig ve basketbol kalitesi geçtiğimiz yıla oranla oldukça yüksek. Kadro kalitesi ise takımlar arasında daha dengeli dağılmış durumda. 3 takım ( Petkim, Akhisar ve Konyaspor) kadro derinliği olarak diğerlerinin önünde olsa da, bizim de içinde bulunduğumuz ligin ana gövdesini oluşturan 8 - 9 takım herkesle rekabet edebilecek seviyedeler. Bu takımların kendi aralarındaki sonucun önceden tahmin edilmesi güç, basketbol kalitesi yüksek maçlar oynuyorlar. Bu durum da doğal olarak ligin ortalama kalitesini yükseltiyor.

Biz ise sezona yeni bir organizasyon, yeni bir koç ve genç bir kadroyla başladık. Mustafa Mavili basketbol felsefesine sahip, gelecek vaadettigine inandığımız bir koç. Potansiyelli genç oyuncularımız, takımın ağabeyi tecrübeli oyuncularımız ve bana göre ligin kendi pozisyonlarının en iyilerinden olan Amerikalı oyuncularımızla; oynadığı basketboldan keyif alan ve izleyenlere keyif veren bir takım olmaya çalışıyoruz. Oyuncularımızın istinasız tamamı takımı ve kulübü sahipleniyor; rakibe, skora ve şartlara bakmaksızın mücadele etmekten vazgeçmiyorlar. Koçumuzun hem takım olma hem de doğru basketbol oynama noktasında çok iyi bir iş çıkardığına inanıyorum.

Balıkesir BŞB'nin maçları basketbolseverlere heyecan, mücadele ve rekabet vaadediyor. Balikesirimiz ve organizasyonumuz zaten basketbol kültürüne sahip. Biz bundan sonra da önce doğru basketbol oynamaya devam ederek izleyenlere keyif veren, TBL'nin önemli markalarından biri olmaya devam edeceğiz."

 

Yorumlar Okunma: 1190