Altınmakas: Demek ki Recep'in 5 maaş alıp susması isteniyor - BasketFaul.com

Altınmakas: Demek ki Recep'in 5 maaş alıp susması isteniyor

06-11-19 11:38
Sezon başında sakatlık geçiren Recep Solak'ın haklarını alamadığı gerekçesiyle Smsunspor hakkında yaptığı eleştirilere yanıt Samsunspor Koçu Gökhan Taştimur'dan gelmişti. Taştimur'un "Solak'ın mağdur edilmediği" yolundaki görüşlerine bu defa oyuncunun menajeri Onur Altınmakas'tan karşılık geldi.

Altınmakas'ın açıklaması şöyle:

"Konuyu karşılıklı söz düellosuna getirmeden tarafımıza söz hakkı doğmuş olması sebebiyle  kısaca basketbol kamuoyunu bu hassas olayla ilgili aydınlatmak isteriz. 
Açıklamasına bakarsak Demek ki Gökhan Hoca sezon başında kendi antrenmanında sakatlanan ve 1 sezon boyunca oynayamayacak genç bir oyuncunun 5 maaş alıp susmasını ve imzalı sözleşme üzerinden hak edilmiş yıllık bedelini almadan gitmesini doğru buluyor. Tek geçimi basketbol olan, basketboldan da henüz birikim yapamamış 96 doğumlu bu genç oyuncunun böyle davranması gerektiğini söylüyor. Biz fikrine katılmıyoruz, geçimini profesyonel sporcu olarak sağlayan kişilerin de yorumuna açık bırakıyoruz.

Uzlaşma konusuna gelirsek, Recep’in fikrini de aldıktan sonra orta yolu bulmak için çaba sarf ettik. Recep’in talebi doğrultusunda evet toplam 6 maaşlık bir teklif yaptık ancak kabul edilmedi. Kontrat bedeli ve konuştuğumuz ücretlerin ne kadar olabileceğini de TBL'yi takip edenlerin tahmin edebileceğine düşünüyorum.

Üzücü kısmına gelirsek, biz olaydan sonra ilk Gökhan Taştimur ile irtibata geçtik aldığımız cevap ise “Bbu olayla ilgili lütfen beni muhatap etmeyin, zarar görmek istemiyorum, kulüp yöneticileri ile bu olayın muahatapları arasında kalıp, sorun yaşamak istemiyorum. Beni konuya dahil etmeyin” demesi oldu. Sonrasında yaptığı bu yorumları ne amaçla yaptığını anlamakta güçlük çekiyoruz.

Keşke bu hassasiyeti olayın başında göstermiş olsaydı, kulüp ile oyuncu arasında konuyu çözmek adına köprü oluşturmuş olurdu.

Hukuksal süreçle ilgili olarak da bildiğiniz gibi, mağdur olan tarafın hukuksal süreci başlatmasında şaşılacak bir durum yoktur!

Sadece basketbol konuştuğumuz basketbol dolu günler olması dileklerimizle..." 

Yorumlar Okunma: 5127