Solak: Sakatlanma hakkımız yok ise... - BasketFaul.com

Solak: Sakatlanma hakkımız yok ise...

04-11-19 18:55
Sezon başında antrenmanda çapraz bağları kopan Samsunsporlu Recep Solak'tan yaşadığı süreçle ilgili bir mektup aldık. Solak mektubunun sonunda Basketfaul'un defalarca önerdiği ancak karşılık bulmadığı oyuncu birliği konusunu da kaleme almış...

Mektubu aynen yayımlıyoruz...

"20.09.2019 Cuma tarihinde akşam saat 17.00 da yaptığımız antrenmanda, takım arkadaşımla girdiğim mücadelede sağ dizim hem dışarı hem içeri döndü ve bu pozisyonda sakatlık yaşadım. Ertesi gün 21.09.2019 Cumartesi tarihinde Samsunspor Basketbol Kulübünün anlaşmalı hastanesi Medicalpark’da MR'a girdim. 

Samsunspor basketbol kulübü 23.09.2019 Pazartesi tarihinde beni İstanbul Bahçelievler’deki Medicalpark Hastanesine kontrole gönderdi. Fakat o hastanedeki yetkililer Samsunspor ile anlaşmalarının olmadığını ve orada ameliyat olamayacağımı söylediler, muayene ücretini de benden tahsil ettiler. 24.09.2019'da Samsun’a geri döndüm.

25.09.2019 Çarşamba tarihinde kulübümüzün Fizyoterapisti Abdurrahman Duran ile birlikte saat 15.00 da Samsun Medicalpark Hastanesine gittik ve doktor Murat Bölükbaşı ile süreç hakkında konuşup 27.09.2019 Cuma günü saat 11.00’a ameliyat için randevu ayarladık. 

Fakat ben sözleşmemi fesih etmek istemediğim için kulüp Medicalpark hastanesi ile görüşüp 27.09.2019 tarihindeki ameliyatımı gerçekleşmesini engelledi. Bu süre içinde mental olarak çok zorluk yaşadım. Kulüp, menajerim ile görüşmeler gerçekleştirdikten sonra ameliyatımı tekrardan yaptırmak için bana bilgilendirme sağladı ve benim ameliyatımı 07.10.2019 tarihinde gerçekleştirdiler.

Ameliyattan sonra kulüp antrenörü Gökhan taştimur hariç bütün takım ziyaretime geldi. 

15.10.2019 tarihinde tüm kulüp oyuncuları ve çalışanlarına maaşları verildi. Maaş verilmeyen kişi sadece bendim. Bu durumun üstüne kulüple görüşüp nedenini sordum ve bana “Kulübün aldığı bir karar senin maaşın yatmayacakmış” diye söylenildi. 

Bu süreç içinde fesihname için sürekli kulübün cüzi miktarı kabul etmem için bana baskı yapıldı ve hala yapılmaktadır.

Ameliyatımdan sonraki fizik tedavi sürecimde (devam etmekte), her gün hastaneye sadece kendim gidip geliyorum, her şeyimi kendim halletmeye çalışıyorum, kulüple alakalı kimse benimle ilgilenmedi. Bu durum beni hem maddi hem manevi olarak çok zorluyor. Hukuki anlamda elimizden geleni yapmaya tabii ki çalışacağız fakat takımın antrenmanında sakatlanmış bir oyuncuya antrenörün ve yöneticilerin yaklaşımı beni ve ailemi çok üzdü. Bizim oyuncular olarak sakatlanma hakkımız yok ise, kötü günümüzde takımımız, antrenörümüz yanımızda değil ise, pamuk ipliğine bağlı yaşıyor ve çalışıyoruz demektir. Benim başıma gelenlerin kimsenin başına gelmesini istemem ama herkesin de yaşananlardan örnek alması ve gerekiyorsa bunun için birlik olması gerektiğinde aşikar. Süreç nasıl ilerleyecek hep beraber göreceğiz, bu süreci bana destek olan insanlarla beraber atlatıp sağlıklı bir şekilde geri döneceğim inşallah." 

Yorumlar Okunma: 6956